مجلس

گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ درباره «خودروهای شاسی‌بلند»

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت گزارش این کمیسیون درباره کم و کیف خودروهایی که در مجلس و دیگر دستگاه‌ها توسط بهمن خودرو عرضه و باعث یک رانت برای تعدادی از نمایندگان شده، نهایی است. این گزارش تحویل هیأت رئیسه مجلس شده و در صحن علنی قرائت خواهد شد.

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۹:۴۳

اعلام وضعیت پاسخگویی استان‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار

وزارت اقتصاد اعلام کرد: مجموع شاخص پاسخگویی به موقع ۳۱ استان‌ کشور در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار در یک سال گذشته ۹۰.۶ درصد است و استان ایلام با کمترین تاخیر در بررسی درخواست‌های ثبت شده در درگاه ملی مجوزها، ۹۶.۴ درصد پاسخگویی به موقع داشته است.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ ۲۲:۲۲
نقشه سازمان برنامه برای حقوق بازنشستگان

سرنوشت همسان سازی حقوق بازنشستگان چه خواهد شد؟

۱۱ سال از تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و کم‌ توجهی هر ساله به این قانون در لایحه بودجه و محدودیت منابع دولت، باعث شده است که این موضوع دچار یک عقب‌ماندگی جدی شود.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۸:۱۶

مختصات کوتوله ها در مدیریت

رویکرد کوتوله پروری؛ میتواند مانند بیماری مزمنی در بدنه مدیریتی کشورها رسوخ و در نهایت نهادینه شود. یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی دولت ها و نارضایتی مردم از دولتی ها؛ وجود همین رویکرد خطرناک مدیریتی است.

دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ ۱۶:۲۷

مشکل بیمه کارگران ساختمانی حل نشد؛ صورت مسئله را پاک کردند!

یک فعال کارگری، با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس در مورد بیمه کارگران ساختمانی، که طبق آن اجرای قانون اصلاح ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب ۱۴۰۱/۵/۱۱ به مدت دو سال متوقف می‌شود، گفت: نمایندگان مجلس پس از چندبار وعده وعید و چشم انتظار گذاشتن کارگران ساختمانی برای اصلاح ماده ۵ قانون بیمه آنها، بدون عمل به وعده‌های گذشته، کل صورت مسئله را پاک کردند تا بسیاری از کارگران ساختمانی از حقوق اولیه که همان بیمه است، محروم شوند.

دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ ۸:۳۵

جای فن‌آوری‌های نوظهور در برنامه هفتم توسعه خالی است

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید برنامه خود را برای بکارگیری فن‌آوری‌های‌نو در توسعه اقتصاد دیجیتال کشور هرچه زودتر تدوین و ابلاغ کند، گفت: جای خالی فن‌آوری‌های نوظهور نظیر هوش مصنوعی و اصلاح ساختارها در برنامه هفتم توسعه خالی است.

یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ ۱۹:۵۴

حکمرانی در عرصه اقتصاد باید مردمی‌سازی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف، فرماندهان عرصه اقتصادی کشور هستند که از جان و مالشان برای امنیت و عزت کشور مایه گذاشته‌اند گفت: حکمرانی در عرصه اقتصاد باید مردمی‌سازی شود.

شنبه ۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۴:۵۳

هشتمین کارت زرد مجلس به کابینه دولت

وزیر ورزش که در مرداد و دی سال گذشته دو کارت زرد از مجلس دریافت کرده بود، امروز نیز پس از طرح سوال نماینده شیراز درخصوص علت بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور و کوتاهی در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و وعده‌های اعلام شده درخصوص ساخت تأسیسات ورزشی، نتوانست نمایندگان را قانع کند و سومین کارت زرد را نیز دریافت کرد.

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۲۷

دولت، مجلس و معمای مدیریت کارمندان

در هفته‌های گذشته، وضعیت کار و معیشت کارمندان به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دولت سیزدهم تبدیل شده است، چالشی که البته بخشی از آن به مجلس و نمایندگان نیز باز می‌گردد. سوالی که مشخص نیست که سرانجام چه نهادی برای آن پاسخی نهایی ارایه خواهد کرد؟

پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۳۸

استیضاح شهردار را پیگیری می‌کنم/ باید یک جایی بی‌اعتنایی به قانون و اعضای شورا تمام شود

پورموسوی گفت: استیضاح شهردار را مطرح و تنظیم می‌کنم. دوستانی که با من هم عقیده‌اند این فرم را امضا کنند و فرم را به ریاست شورا، فرمانداری و استانداری برای پیگیری تحویل می‌دهم.

چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۸