دولت

بذرپاش علیه شفافیت! / چرا وزارت راه به دنبال خروج فولاد و سیمان از بورس کالاست؟

اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی حاکی از آن است که او بورس کالا را در گرانی فولاد و سیمان و در نهایت قیمت‌ تمام‌شده مسکن دخیل می‌داند. اما گفته کارشناسان نشان می‌دهد هزینه مصالح ساختمانی سهم زیادی در هزینه کلی و تمام‌شده ساختمان ندارد و این زمین است که قیمت نهایی را تعیین می‌کند. بر همین اساس این سوال مطرح می‌شود که چرا وزارت راه به دنبال خروج فولاد و سیمان از بورس کالاست؟

چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ۱:۳۲
از سوی وزیر کشور انجام شد؛

معاون استاندار و فرماندار شهرستان تهران منصوب شد

احمد وحیدی وزیر کشور احمد قیومی را به سمت معاون استاندار و فرماندار شهرستان تهران منصوب کرد.

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۳۶
نقشه سازمان برنامه برای حقوق بازنشستگان

سرنوشت همسان سازی حقوق بازنشستگان چه خواهد شد؟

۱۱ سال از تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد و کم‌ توجهی هر ساله به این قانون در لایحه بودجه و محدودیت منابع دولت، باعث شده است که این موضوع دچار یک عقب‌ماندگی جدی شود.

سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۸:۱۶

جای فن‌آوری‌های نوظهور در برنامه هفتم توسعه خالی است

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید برنامه خود را برای بکارگیری فن‌آوری‌های‌نو در توسعه اقتصاد دیجیتال کشور هرچه زودتر تدوین و ابلاغ کند، گفت: جای خالی فن‌آوری‌های نوظهور نظیر هوش مصنوعی و اصلاح ساختارها در برنامه هفتم توسعه خالی است.

یکشنبه ۴ تیر ۱۴۰۲ ۱۹:۵۴

برنامه هفتم در هفت بخش و مسأله‌محور تدوین شده است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اعلام کرد: برنامه هفتم توسعه،۷ بخش و ٢٢ فصل دارد که در چارچوب اسناد بالادستی و ٢۶ سیاست ابلاغی رهبر انقلاب و سند تحول دولت مردمی و با استفاده از تجربه اجرای ۶ برنامه گذشته‌ و مسأله‌محور تنظیم شده است.

شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ ۲۰:۰۳

پرونده خانه‌های خالی بسته می‌شود

در شرایطی که وضعیت بازار مسکن وخیم است و سایه عوامل کلان و کلیدی اقتصاد همچون جهش‌های تورمی مکرر و نوسان‌های پی در پی نرخ ارز بر سر آن سایه افکنده، مالیات ستانی از خانه‌های خالی به ترجیع بند اظهارات مسوولان مسکن کشور بدل شده است. نشانه‌ای که شکاف میان واقعیت و ذهنیت مدیران را نشان می‌دهد.

پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۴۶

دولت، مجلس و معمای مدیریت کارمندان

در هفته‌های گذشته، وضعیت کار و معیشت کارمندان به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دولت سیزدهم تبدیل شده است، چالشی که البته بخشی از آن به مجلس و نمایندگان نیز باز می‌گردد. سوالی که مشخص نیست که سرانجام چه نهادی برای آن پاسخی نهایی ارایه خواهد کرد؟

پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۳۸

گزارش مجلس از ترک‌فعل دستگاه‌ها در اجرای قانون ثبت اموال خود در سادا

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش این کمیسیون در خصوص سامانه جامع اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی را قرائت کرد.

سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۵:۲۶