اقتصادی

چرا روند کاهشی دلار متوقف شد؟

شاخص‌های ارزی در بازار روز گذشته به رشد نرخ خود ادامه دادند. به عقیده فعالان ارزی، نرخ دلار در بازار روز یکشنبه به کف حمایتی خود برخورد کرده و پس از آن به واسطه بازگشت خریداران به بازار تغییر روند داده است. به نظر می‌رسد بازار ارز پس از نوسانات قیمتی یک ماه اخیر اکنون به دنبال بازیابی کریدور آرامش است.

پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۴:۰۶
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

در سال جدید اظهارنظری درباره واردات خودرو نکرده‌ام

داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پیامی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «ضمن تکذیب هرگونه اظهار نظر منتسب به اینجانب در سال جاری درباره واردات خودرو، تاکید می‌نمایم مواضع دولت در این خصوص توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع راسانی می‌شود.»

شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ ۱۵:۲۶
با تعلل چند ماهه دولت؛

خبری از واردات خودرو‌های کارکرده نیست و قیمت خودرو روز به روز گران‌تر می‌شود

از تابستان تا زمستان؛ بازه زمانی طولانی برای اجرای قانون مصوب مجلس توسط دولت در خصوص واردات خودرو‌های کارکرده است. این در شرایطی است که بازار خودرو منتظر تصمیمات دولت نمانده و قیمت‌ها روز به روز گران‌تر می‌شوند؛ چراکه عرضه خودرو پاسخگوی نیاز بازار نیست.

یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ ۱۲:۲۸

مدیرعاملی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به یک مدیر باتجربه اقتصادی رسید

با تصمیم هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، «دکتر محسن احمدی» به عنوان مدیرعامل این موسسه معرفی شد.

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲ ۲۱:۱۷

رکوردهای کاهشی در فولاد خوزستان ادامه دارد؛اینبار کاهش فروش

بررسی گزارش فعالیت ماهانه فولاد خوزستان نشان می‌دهد که این شرکت در بخش فروش عملکرد قابل قبولی نداشته است؛ به‌نحوی که تناژ فروش فولاد خوزستان در آذرماه امسال، نسبت به ماه گذشته و آذر ماه سال 1401 کاهش را تجربه کرده است.

سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ ۱۰:۲۷

مدیر روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی امیرکبیر منصوب شد

طی مراسمی و با حضور مدیرعامل و سایر مدیران، جلیل نوری از مدیران با سابقه این شرکت، به عنوان مدیر جدید روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد

سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ ۲۳:۰۴

پایان موفق اورهال و از سرگیری تولید LLD توسط پتروشیمی امیرکبیر

با تلاش‌های شبانه‌روزی و انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق، تعمیرات اساسی واحد پلی اتیلن سبک خطی این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اتمام رسید.

شنبه ۲ دی ۱۴۰۲ ۱۸:۵۵
انعقاد تفاهمنامه‌هایی جهت جذب سرمایه گذار خارجی؛

جذب سرمایه نیم میلیارد یورویی توسط پتروشیمی امیرکبیر

مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر، از امضای تفاهمنامه جذب سرمایه به ارزش 500 میلیون یورو و همچنین امضای تفاهمنامه‌های مختلفی با شرکت‌های سرمایه‌گذار بین‌ المللی در نمایشگاه عرب‌ پلاست 2023 دبی خبر داد.

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ ۲۳:۱۴

سود پتروشیمی مارون نصف شد

پس از آنکه صورت‌های مالی 6 ماهه پتروشیمی مارون انتشار یافت، مشخص شد که شرکت در 6 ماهه ابتدایی امسال عملکرد خوبی از خود نشان نداده است؛ به طوری که سود ناخالص مارون در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نصف شد.

دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ ۸:۴۷