اجتماعی

شهرستان بندر ماهشهر متبرک به عطر شهید گمنام شد؛

تشییع و خاکسپاری با شکوه پیکر شهید غواص گمنام در پتروشیمی امیرکبیر

همزمان با سالروز رحلت جانگداز حضرت ام‌البنین‌(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، آیین معنوی تشییع و خاکسپاری شهید گمنام دفاع مقدس، با حضور بیش از دو هزار نفر از مردم شریف بندر ماهشهر، خانواده‌های شهدا، مسئولین لشکری و کشوری و پرسنل تلاشگر صنعت نفت کشور، در شرکت پتروشیمی امیرکبیر برگزار شد.

پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ ۰:۱۷

راه‌های در امان ماندن از انواع کلاهبرداری در پلتفرم‌های تبلیغاتی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا راه‌های در امان ماندن از انواع کلاهبرداری در پلتفرم‌های تبلیغاتی را تشریح کرد.

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۲:۲۴

کمک به مسئولیت های مختلف شهری تا خدمت در مقام قضایی

امیری دادستان سابق شهرستان کارون گفت: اینجانب فقط دادستان پرونده‌ای نبوده ام و امروز که باید بعنوان عملکرد آمار بدهم می گویم جاهایی نقش مسئول خدمات شهری، شهردار، در بعضی مواقع بخشدار، بعضا مسئول محیط زیست، گاهاَ پیگیر طرح شهرستان و... بودم و این موارد را از روی ناچاری انجام می دادم و نمی‌شد بی‌دغدغه از آنها عبور کنم.

یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ ۲۳:۱۳

۳۸ میلیون ایرانی تحت تاثیر پدیده گرد و غبار/ ۲۰۸۳۷ مرگ منتسب به ذرات معلق در ۱۴۰۰

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر تاثیرات منفی گرد و غبار در سلامت، با بیان اینکه بیش از ۳۸ میلیون از جمعیت کشور تحت تاثیر پیامدهای ناشی از پدیده گرد و غبار در خاورمیانه قرار گرفته‌اند، گفت: این آمار حاکی از رشد فزاینده مراجعات مردم به مراکز بهداشتی و درمانی به دلیل توفان‌های گرد و غباری است.

چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ ۱۶:۰۶

مختصات کوتوله ها در مدیریت

رویکرد کوتوله پروری؛ میتواند مانند بیماری مزمنی در بدنه مدیریتی کشورها رسوخ و در نهایت نهادینه شود. یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی دولت ها و نارضایتی مردم از دولتی ها؛ وجود همین رویکرد خطرناک مدیریتی است.

دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ ۱۶:۲۷

هر دانشگاهی صلاحیتِ آموزشِ رشته‌های ایمنی و بهداشت کار را ندارد

یک کارشناس بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار گفت: در سالهای اخیر دانشگاه آزاد و دانشگاه غیر انتفاعی و علمی کاربردی رشته‌ای تحت عنوان(HSE) آورده‌اند و دانشجو می‌پذیرند که ما به این وضع منتقدیم.

دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ ۸:۴۶

سپردن نمایش خانگی به صداوسیما حقوقی نیست/ تلویزیون در کار خودش مانده چطور پلتفرم‌ها را نظارت کند؟

" سینمای خانگی که بر بستر اینترنت منتشر می شود، به تنهایی الگو و مدل جدید پخش، تصویر خاص خودش را داراست و ارتباطی به رسانه ای به نام تلویزیون پیدا نمی کند".

پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ ۱۴:۳۲

سرعت حاشیه‌ نشینی در کشور بیشتر شده!

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه روند حاشیه نشینی در کشور سرعت گرفته است، گفت: برآورد می‌شود، حدود ۱۷ تا ۲۰ میلیون نفر در کشورمان حاشیه‌نشین باشند.

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۳۳