استان خوزستان سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶ کد خبر :910

تولید خودرو در داخل منجر به خودکفایی و ایجاد اشتغال می‌شود

نگرش نیوز – عبدالله ایزدپناه نماینده ایذه و باغ ملک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رونمایی از خودروهای جدید شاهین و همچنین آغاز تجاری‌سازی آن در سایپا گفت:‌ همانطور که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند باید به سمت تولید خودروی باکیفیت در داخل حرکت کنیم و اگر چنین اتفاقی بیفتد قطعاً‌ در آینده مشکلی از لحاظ استقلال و خودکفایی خودرو نخواهیم داشت و آینده صنعت کشور به خطر نمی‌افتد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه مجلس از حرکت سایپا جهت تولید خودرو در داخل حمایت می کند گفت: تولید خودرو در داخل منجر به خودکفایی و ایجاد اشتغال می‌شود.

وی صنعت دفاعی کشور را مثال زد و افزود: در صنعت دفاعی، تجهیزات و لوازم در داخل تولید می‌شود و همین سبب شده تا امنیت کشور به خوبی برقرار شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تأکید کرد: اگر در صنعت خودرو هم مثل صنعت دفاعی حرکت کنیم بی‌نیازی ما افزایش خواهد یافت و گام بزرگی در جهت خودکفایی، اشتغال و تولید در داخل برمی‌داریم و دیگر با بحران‌هایی مثل دلار و افزایش قیمت مواجه نخواهیم شد.

ایزدپناه در خصوص آغاز تجاری سازی خودرو جدید شاهین و طراحی و رونمائی از مدل کراس اوور شاهین به عنوان خودرویی در سطح استانداردهای جهانی، با بیان اینکه تصمیم سایپا برای رفتن به سمت تولید در داخل بسیار مناسب و مثبت است، گفت: امیدواریم اهداف طراحی شده و سیاست‌های اتخاذی به هدف برسد و اگر در این زمینه موفق عمل کنیم قطعاً در آینده از بسیاری از حوادث مصون خواهیم ماند.

وی بر افزایش داخلی سازی قطعات و کاهش وابستگی به شرکا و قطعه سازان خارجی تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید از شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان و جوانان کمک گرفت و اگر مشکل قانونی هم احساس شود می‌توان با تهیه لایحه و ارائه آن به مجلس مشکل قانونی را حل کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تأکید کرد: مجلس آماده کمک برای تصویب قوانین مورد نیاز تولید خودرو در داخل است تا اگر گره‌ای وجود دارد باز شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار