استان مرکزی دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱ کد خبر :846

رییس جمهور در تراز مردم با غیرت نیست

نگرش نیوز – محمود احمدی بیغش در نشست علنی دیروز (یکشنبه ۲۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلس مجلس و اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی خطاب به دولت، رئیس و هیات رئیسه مجلس گفت:  از دولت انتظاری نیست، متاسفانه رئیس جمهور در تراز مردم باغیرت نیست و ما شرممان می آید رئیس جمهوری داریم که ۸ ماه در قرنطینه است، تعجب می کنم در دوران دفاع مقدس که وی جانشین فرمانده جنگ بوده، کجای تهران و در کدام سنگر بوده است!

وی خطاب به رئیس و هیات رئیسه مجلس افزود: نمایندگان چند ماهی در نوبت نطق هستند و انتظار دارند که دولت به موضوعات آنها در نطق توجه کند، اما دولت که توجهی ندارد، رئیس مجلس نیز تابحال ننشسته و به نطق ها توجهی ندارد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس مجلس انتظار دارد که ما حرف های ایشان را در نطق پیش از دستور با طمأنینه گوش دهیم. چه کسی باید نطق های نمایندگان را بشنود؟ اگر یکی دوبار این اتفاق می افتاد ایرادی نداشت، اما این موضوع به یک رویه ثابت تبدیل شده است.

احمدی بیغش یادآور شد: کسانی که بعد از انتخابات اسفند ۹۹ تا شروع به کار در خرداد ماه تلاش می کردند، رئیس مجلس شوند، از جمله رئیس محترم فعلی وعده هایی به نمایندگان دادند و گفتند این مجلس متفاوت از مجالس قبل خواهد بود و رئیس محور نیست.

وی افزود: هیات رئیسه و رئیس مجلس باید پاسخ دهند که چرا درخواست ۲۰۰ نماینده برای سوال از رئیس جمهور را اجازه اعلام وصول نمی دهند؟ آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام است که رئیس مجلس تشخیص می دهد چه موضوعاتی اعلام وصول شود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۲۰ نماینده نیز چند ماهی است که طرح استیضاح وزیر کشور را تقدیم هیات رئیسه کرده اند، اما چرا اجازه نمی دهید وزیر کشور در مجلس حاضر شود و پاسخگو باشد، یا حتی استیضاح شود؟

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار