عناوین دیگر یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۳:۳۱ کد خبر :7891

بازداشت ۸ نفر از کارمندان گمرک به اتهام دریافت رشوه

کیفرخواست ۹ نفر از این متهمان متشکل از ۴ نفر کارمند و ۵ نفر واسطه صادر و پرونده به دادگاه کیفری ارسال شده و ۵ نفر دیگر متشکل از ۴ کارمند و ۱ واسطه با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند و پرونده آن‌ها دردادسرا در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب بیله‌سوار از بازداشت ۸ نفر از کارمندان گمرک این شهرستان به اتهام دریافت رشوه خبر داد و گفت: تمامی کارکنان متخلف این پرونده از کار تعلیق شده‌اند.

‌رحیم جنگجو بیان کرد: حسب گزارش مراجع نظارتی و با کار اطلاعاتی شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات شهرستان بیله‌سوار ۸ نفر از کارمندان گمرک بیله‌سوار به اتهام ارتشا و ۶ نفر واسطه دستگیر شدند.

جنگجو در ادامه عنوان کرد: متهمان این پرونده با تحت فشار قرار دادن تجار، بازرگانان، رانندگان و سایر اشخاص مراجعه‌کننده به گمرک به بهانه‌های مختلف از جمله ترویج حق‌التسهیل مبالغی را مستمراً از آنان اخذ کرده و به دروغ اعلام می‌کرده کار آن‌ها انجام شده است.

دادستان بیله‌سوار ضمن تاکید بر لزوم نظارت از سوی مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی بر عوامل تحت مدیریت خود به متخلفان در دستگاه‌ها و ارگان‌های اجرایی و اداری هشدار داد در صورت احراز تخلف از سوی هر شخص حقیقی یا حقوقی با هر پست و مقامی اقدام و برخورد مقتضی مطابق مقررات و بدون هیچ اغماضی برخورد می‌شود.

گفتنی است حسب اعلام دادستان شهرستان بیله‌سوار تمامی کارکنان متخلف این پرونده از کار تعلیق شده‌اند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید