مجلس جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۵:۴۹ کد خبر :7539

نقشه سازمان برنامه برای حقوق بازنشستگان

نقشه سازمان برنامه برای حقوق بازنشستگان
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری اصلا پذیرفتنی نیست گفت: بنابراین این موضوع از نظر کمیسیون اجتماعی منتفی خواهد شد.

نگرش امروز – علی بابائی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به تشریح نقشه سازمان برنامه و بودجه برای حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری پرداخت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعتراض به سیاست های دولت در قبال حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری به تشریح نقشه سازمان برنامه و بودجه برای آنها پرداخت.

این نحوه محاسبه اصلا پذیرفتنی نیست بعد از اینکه ۴۰ یا ۳۰ سال ملاک محاسبه حقوق بازنشستگان بود به طور ناگهانی مبنای محاسبه به ۵ سال آخر تغییر پیدا کند بنابراین این موضوع از نظر کمیسیون اجتماعی منتفی خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه از دولت آقای رییسی که قرار بود بر اساس نگاه عدالت‌محور حرکت کند حرف‌های غیرکارشناسی بیرون می‌آید، نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری در برنامه هفتم توسعه را مغایر با قانون اساسی و شعارهای رییس‌جمهور در حوزه اجتماعی دانست.

علی بابائی کارنامی، با انتقاد از نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان در همه سطوح تامین اجتماعی و کشوری در برنامه هفتم توسعه، گفت: ما نسبت به این موضوع معترض هستیم چرا که توقع نمی‌رفت، از دولت آقای رییسی که قرار بود بر اساس نگاه عدالت‌محور در این حوزه گام بردارد حرف‌های غیر کارشناسی بیرون بیاید.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قطعا این نحوه محاسبه اصلا پذیرفتنی نیست بعد از اینکه ۴۰ یا ۳۰ سال ملاک محاسبه حقوق بازنشستگان بود به طور ناگهانی مبنای محاسبه به ۵ سال آخر تغییر پیدا کند بنابراین این موضوع از نظر کمیسیون اجتماعی منتفی خواهد شد.

می خواهند مشکلات را با دست در جیب کارگران و بازنشستگان کردن حل کنند
رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنچه مسلم است حوزه کارشناسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی بسیار ضعیف است به همین دلیل به دنبال این هستند که مشکلات ناشی از سوءمدیریت‌ها که در این مجموعه‌ها وجود دارد را یک شبه با دست در جیب کارگران و بازنشستگان کردن حل کنند که این مغایر با اصل سوم قانون اساسی و شعارهای آقای رییسی در حوزه اجتماعی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این کمیسیون در برابر هر نوع بی‌عدالتی اجتماعی محکم ایستاده است بنابراین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نگاه خود در این حوزه را تغییر دهد در غیر این صورت ما حتما در مباحث مختلف با استفاده از استراتژی‌هایی که نسبت به این وزارتخانه داریم نظر خود را تغییر می‌دهیم در این شرایط طبیعی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید پاسخگوی بسیاری از موضوعات در کشور باشد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار