مجلس یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ۱۴:۱۰ کد خبر :7358

بیعت‌ با امام ره تذکر به ما مسئولان است که در مقابل مردم مسئول هستیم

نگرش امروز – دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۶ بهمن ماه) به همراه جمعی از نمایندگان مجلس به مناسبت ایام دهه فجر در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور یافتند و با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و شهدا تجدید میثاق کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدا را شاکریم که ما خدمتگزاران ملت این توفیق را پیدا کردیم که در ماه رجب و ایام تولد حضرت علی (ع) و ایام عبادت و ذکر و معنویت و پنجمین روز از دهه مبارک فجر در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یابیم و با امام عزیزمان تجدید بیعت کنیم افزود: بدون شک این بیعت‌ یادآوری و تذکر به ما مسئولان به ویژه مجلس است که در مقابل مردم مسئول هستیم.

دکتر قالیباف با بیان اینکه هر چه از بعد مادی و معنوی داریم مدیون شهدا و امام شهدا هستیم و باید راه آنها را تحت رهبری معظم انقلاب به پیش بریم تأکید کرد: این بدان معنا است که باید آرمان‌های امام راحل را زنده نگه داریم و به  آن‌ها جامه عمل بپوشانیم؛ همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام (ره) فرمودند «امام، امام تحول و محرومان و مستضعفان بود» امروزه رهروان ایشان کسانی هستند که در بیان و عمل راه حمایت از مستضعفان را به ویژه در امت اسلامی و کشورمان در پیش بگیرند.

وی یادآور شد: مستضعف؛ بالقوه، ظرفیت و استعداد دارد اما استکبار اجازه ظهور و بروز به او نمی‌دهد.

دکتر قالیباف با بیان اینکه امام (ره) همواره به محرومان و مستضعفان توجه داشت افزود: امام (ره) با مبانی اسلام و منافع کشور عزیزمان در اوج غربت جز برای خدا کلامی نگفت و گامی برنداشت و با اراده و حمایت و توجه به محرومان و مستضعفان گام برداشت.

رئیس قوه مقننه افزود: ما امام را بعد از ۴۴ سال زنده می‌پنداریم زیرا راه و تفکر ایشان امروز در جامعه ما و امت اسلامی زنده است. رهبری معظم انقلاب نیز در تداوم و تبیین این راه و هدایت این مسیر با تمام قدرت و قوت و با وجود همه مشکلات و کم‌لطفی‌ها پیش می‌روند و امروزه اگر دشمنیِ دشمنان را هر روز خشن‌تر و برنامه‌ریزی‌ شده‌تر نسبت به انقلاب می‌بینیم، نشانه زنده بودن تفکر امام است.

رئیس قوه مقننه کشورمان در تبیین وظیفه مسئولان نسبت به مردم خاطرنشان کرد: ما مسئولان باید توجه داشته باشیم که بنیان این انقلاب مردم هستند و به تعبیر حضرت علی (ع) مردم ستون دین هستند و اگر می‌خواهیم مسیر امام را به درستی پیش ببریم و از راه شهدا و امام شهدا بازنمانیم باید به تعبیر رهبر عزیزمان لحظه‌ای از مردم غفلت نکنیم.

دکتر قالیباف با بیان اینکه قدرت ما در مردم خلاصه می‌شود، بیان کرد: دشمن در جنگ اقتصادی و ترکیبی و در  تهدیدات سخت، نرم و هوشمند تلاش دارد بین امام و امت فاصله بیندازد که اگر موفق شود، ما شکست خورده‌ایم.

وی افزود: باید بدانیم که تبلور رضایت خداوند در رضایتِ ولیّ ما و مردم است؛ البته برخی برداشت‌ها، تحلیل‌ها و تقلیل‌هایی دارند که تصور می‌کنند عده معدودی انقلاب کرده‌اند یا می‌توانند از انقلاب دفاع کنند، در حالی که این تحریف انقلاب است زیرا مردم از انقلاب دفاع و آن را حفظ کردند بنابراین نباید این‌گونه کج فهمی‌ کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید با مبانی امام (ره) در مسیر ارزش‌ها پیش برویم گفت: امام زنده است زیرا به ما یاد داد ما مسئولان وظیفه داریم به درستی دشمن شناس باشیم و همه وظایفمان را به صورت متوازن در اقتصاد، سیاست، مسائل اجتماعی، محیط زیست، سیاست داخلی و خارجی و قانون اساسی انجام دهیم و گزینشی عمل نکنیم و تا زمانی که در مسیر استکبارستیزی و مبارزه با ظلم باشیم، مطمئن هستیم که تفکر امام زنده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید عقلانیت، معنویت و عدالت را مبنای کار قرار دهیم، گفت: اگر ما نمایندگان امروز توفیق حضور در این مکان مقدس را داریم به معنای این است که هنوز سرباز امام هستیم و امیدواریم که خداوند توفیق دهد که مسیر شهدا و امام شهدا را با قدرت، صلابت، شجاعت و صراحت به درستی پیش ببریم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار