مجلس چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۲۰ کد خبر :7316

حذف برخی احکام از بودجه سال ۱۴۰۲

نگرش نیوز – حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از حذف برخی از احکام از بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: دولت برخی از احکام انضباطی و نظارتی را از بودجه سال آینده حذف کرده است.

وی در توضیح برخی از احکام حذف شده، افزود: برخی از این احکام مربوط به ارائه گزارش دولت به مجلس بود که حذف شده است؛ برای مثال بخشی از احکام انضباطی این بود که دولت یا وزارتخانه‌ای ظرف ۶ ماه گزارشی را به مجلس ارائه دهد، سوالی که مطرح می‌شود این است که هدف دولت از این اقدام چیست؟

عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: برخی از احکام جنبه ضمانت اجرا داشتند، یعنی اینکه اگر مقرر شد که دستگاهی اقدام خاصی را انجام دهد و دستگاه مربوطه از انجام کار استنکاف کرد محکوم به مجازات شود، این احکام نیز حذف شده است که لازم است دولت توضیح دهد چرا این حکم را حذف کرده است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: موضوع دیگری که از بودجه حذف شده، بحث زمان‌بندی است، مثلا در بودجه ۱۴۰۱ آمده که یک حکم تا زمان مشخصی انجام شود، چرا این زمان بندی‌ها حذف شده است؟

عضو کمیسیون تلفیق تاکید کرد: پس از طرح این موضوعات در جلسه کمیسیون تلفیق، مقرر شد که احکام انضباطی و نظارتی که در بودجه سال ۱۴۰۱ وجود دارد، تمدید شود و قرار شد این احکام در بودجه سال ۱۴۰۲ هم بیاید.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار