استان خوزستان یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ۱۵:۰۸ کد خبر :7233

انجام توافقات اولیه خواهرخواندگی اهواز و شهر هانجو چین

نگرش نیوز – امیر آهن جان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: طی پیگیری های صورت گرفته و بعد از درخواست روابط خواهرخواندگی از سوی شهرداری شهر هانجو چین با کلانشهر اهواز و رایزنی با سرکنسولگری ایران در شانگهای مقدمات مذاکرات اولیه مقامات دو شهر فراهم شد.

این مقام مسئول افزود: اولین مذاکرات بین مقامات در تاریخ پنجشنبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱ از طریق مجازی به صورت وبینار برگزار شد.

وی ادامه داد: در این وبینار از شهر هانجو معاون مدیرکل دفتر روابط خارجی هانجو، مدیرکل بخش کنسولی دفتر روابط خارجی هانجو به همراه دستیار ایشان حضور داشتند و از شهر اهواز نیز مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز به همراه رییس اداره بین الملل شرکت کردند.

مدیرکل دفتر روابط خارجی شهر هانجو در این نشست مجازی بر مشارکت فعالانه فرهنگی بین دو شهر، تبادلات آموزشی و دانشگاهی، گردشگری، تبادل تجارب موفق در حوزه مدیریت شهری و همچنین تجاری و صنعتی بین دو شهر تاکید کرد.

وی عنوان کرد: قرارداد خواهرخواندگی میان دو شهر موجبات دوستی و شناخت هرچه بیشتر مردمان دو کشور با هم می شودو اهواز و هانجو نیزدارای ظرفیتهای خوبی از این لحاظ هستند و این دو شهر می توانند همکاری های خوب و نزدیکی در این رابطه داشته باشند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو چینی به مقامات و مردم شهر هانجو، به معرفی شهر اهواز پرداخت و از تمایل شهردار اهواز جهت برقراری روابط خواهرخواندگی با شهر هانجو چین خبر داد.

گفتنی است هانجو شهری است در شرق کشور چین. این شهر در استان ژجیانگ قرار گرفته است و مرکز این استان می‌باشد. هانگزو یا هانجو شهری توریستی است و جاذبه‌های طبیعی فراوانی برای گردشگران دارد.

هانجو یک از یکصد شهر برتر دنیا بر اساس فهرست جهانی مراکز مالی میباشد و جمعیت این شهر بیش از ده میلیون نفر است. هانجو همچنین قطب اقتصاد و تجارت الکترونیکی در چین میباشد.

 

پیام شهروندی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز

هویت اصلی هر شهر رفتار و کردار شهروندان آن است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار