مجلس یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۲۳ کد خبر :7151

ممنوعیت های جدید مجلس برای پزشکان

نگرش نیوز – رسیدگی به طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار داشت.

براساس ماده ۲  مصوب شده این طرح؛  تبصره(۲) بند(۳) ماده واحده قانون، به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره ۲ – موارد زیر در مورد مشمولان این قانون تا قبل از اتمام تعهدات ممنوع می باشد.

الف – انجام تعهدات و فعالیت پزشکی انتفاعی خارج از استان محل تعهد و نیز دایر نمودن مطب و تاسیس داروخانه خارج از شهرستان محل تعهد.

ب – تحویل مدرک تحصیلی و ریزنمرات، صدور تاییدیه تحصیلی و گواهینامه علمی

در ماده ۱ ارجاعی به کمیسیون جهت بررسی بیشتر آمده بود؛ تبصره(۱) بند(۳) قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۳۸۹.۰۱.۲۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی، به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره ۱ – تعهد اخذ شده برای کلیه مشمولان این بند از جمله پزشکان تخصصی پایه(داخلی، جراحی عمومی، داخلی اطفال، جراحی زنان، طب اورژانس و بیهوشی) و تخصص عفونی و تخصص جراحی مغز و اعصاب ۱/۷ برابر دوره تحصیلی مصوب با اعمال ضرایب منطقه ای و برای سایر رشته های تخصصی پزشکی ۲/۲ برابر دوره تحصیلی مصوب با اعمال ضرایب منطقه‌ای است. ضریب نهایی در محاسبه مدت تعهد مشمولان، نباید از عدد یک بیشتر شود و همچنین مدت تعهدات هیچ کدام از مشمولان این بند پس از لازم الاجرا شدن این قانون، نباید از مدت تعهدات او پیش از لازم الاجرا شدن آن بیشتر شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید