استان گیلان پنجشنبه ۱ دی ۱۴۰۱ ۱۶:۳۷ کد خبر :7115

دولت این تیم اقتصادی ضعیف را جمع کند/ هر روز شاهد گرانی و تورم هستیم

نگرش نیوز – سید کاظم دلخوش اباتری نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس اظهار داشت: زکات از ویژگیهای مهم دنیای اسلام و عطایای خداوند متعال محسوب می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه در بحث انفاق و‌ صدقه در قرآن و اسلام توصیه‌های زیادی شده است عنوان کرد: عطایای الهی نظیر همین زکات در دست حاکم شرع قرار دارد که باید در زمینه توسعه جامعه استفاده شود.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس ابراز داشت: باید از آیات قرآن کریم و فرمایشات بزرگان برای حل مشکلات جامعه بهره بگیریم بنابراین در مجلس تلاش کردیم هفت ماده را در مورد زکات تدوین و تنظیم کنیم.

دلخوش اباتری ابراز داشت: مجلس آمادگی دارد در خلال تدوین تلفیق بودجه سال و قانون نویسی از ظرفیت دست‌اندرکاران زکات کشور و کمیته امداد برای تامین معاش و اقتصاد مردم قشرهای محروم بهره بگیریم.

وی تصریح کرد: در طرح زکات آوردیم که هرچه قدر زکات در جامعه جمع‌آوری شد را سازمان برنامه و بودجه موظف است به این حوزه یعنی کمک به محرومان اختصاص دهد.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس اظهار داشت: اینکه چرا سازمان برنامه و بودجه آن ۱۰ درصد قانونی را به حوزه کمیته امداد اختصاص نداده است را باید متولیان این حوزه از ما مجلسی‌ها بخواهند و مطالبه گری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت ضعیف است خاطرنشان کرد: انتظار داریم یا این تیم اقتصادی را جمع کنند یا اینکه افراد دیگری را به میدان بیاورند زیرا ما دائما شاهد گرانی زیاد کالاها هستیم و نرخ ارز و‌ سکه هم مدام در بازار بالا می‌رود و دچار نوسان است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید