استان خوزستان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۰ کد خبر :691

سوال از وزیر اقتصاد در مجلس کلید خورد

نگرش نیوز – «جلیل مختار»، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی؛ با اعلام خبر کلید خوردن سوال از فرهاد دژپسند گفت: با توجه به اینکه آبادان و خرمشهر به عنوان منطقه آزاد اروند محسوب می شوند؛ برای بحث تشریقات گمرکی توافقاتی انجام شد مبنی براینکه این منطقه حتما باید محصور شود تا گیت های ورودی در منطقه بیرون از اروند مستقر شوند.

 

وی افزود: بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شد تا دیواره حصارکشی انجام و گیت های ورودی و خروجی را تعریف شود، ضمن اینکه سامانه ای طراحی و تمام شروط و قوانین از جمله فیبر نوری را که مطابق درخواست گمرکات بود انجام شد اما تا این لحظه هیج استفاده ای از آنچه فراهم شده صورت نگرفته و گمرکات در این منطقه مستقر نشدند.

 

مختار با اشاره به اینکه گمرک همچنان مطابق سیستم قدیمی کار خود را انجام می دهد ادامه داد: سوال ما از آقای دژپسند این است که به عنوان وزیر اقتصاد می دانست این اقدام تحقق پیدا نخواهد کرد چرا بحث محصورسازی که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت را به عنوان پیش شرط مطرح کرد.

 

نماینده مردم آبادان با اشاره به اینکه این رقم می توانست صرف زیرساخت های آبادان و خرمشهر شود ادامه داد: مردم آبادان و خرمشهر مشکلات فراوانی در حوزه آب، فاضلاب، معابر عمومی دارند چه دلیلی داشت با وجود این مشکلات این میزان پول صرف کاری شود که دست آخر هیچ خروجی برای مردم نداشته باشد.

 

وی تصریح کرد: هفته آینده طرح سوال از وزیر اقتصاد در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهد گرفت.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار