جامعه شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۶:۰۱ کد خبر :6878

تاثیر روانی افزایش نرخ ارز بر گرانی سایر کالاها

نگرش نیوز – انور حبیب زاده بوکانی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت دلار در بازار گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت دلار و سکه هستیم و با توجه به اینکه در این مدت شاهد رخ داد خاص و یا کمبود شدید ارز در بازار نبودیم بنابراین انتظار داریم بانک مرکزی بازار را بهتر مدیریت کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورت عدم هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز، احتمال تاثیر پذیری قیمت سایر کالاها و اقلام از رشد نرخ ارز وجود دارد. از این رو بانک مرکزی باید برنامه منسجم برای مدیریت بازار داشته باشد.

بوکانی عنوان کرد: بی تردید وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی باید در خصوص بی ثباتی نرخ ارز، پاسخگو باشند و در این راستا گزارشی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کنند چرا که شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت افزایش قیمت مجدد ناشی از رشد نرخ ارز را ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی بر موضوع ثبات در بازار ارز تاکید دارد چرا که تجربه ثابت کرده علاوه بر تاثیرات اقتصادی افزایش نرخ ارز، تاثیرات روانی نیز روی گرانی سایر کالاها دارد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار