مجلس سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ۹:۰۶ کد خبر :6725

رسیدگی مجلس به موضوع مهسا امینی تا اصلاح ساختارها، و شیوه اجرا در گشت امنیت اخلاقی

نگرش نیوز – محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه ۲۹ شهریور مجلس در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: برگزاری با شکوه مراسم عزاداری اربعین حسینی در کشور عراق بار دیگر اتحاد اعتقادی شیعیان حول محور نور تابان اهل بیت به جهانیان را نشان داد.

وی افزود: اعتقاد قلبی مردمان به امام حسین(ع) تفرقه افکنی ها را خنثی و دشمنان اسلام را ناامید و سرخورده می‌سازد؛ ملت شریف ایران با وجود برخی مشکلات امسال پرشورتر از گذشته خود را به کربلا رساندند و در راهپیمایی اربعین حاضر شدند.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: از مسئولان مربوطه انتظار می رود با توجه به علاقه روزافزون مردم به شرکت در این مراسم معنوی سیاسی اربعین با برنامه‌ریزی بهتر در سال آینده کاستی های زیرساختی و خدماتی موجود به ویژه در مرزها را مرتفع کنند تا سیل مشتاقان امام حسین بتوانند با کمترین سختی در مراسم باشکوه اربعین حسینی حاضر شوند.

قالیباف ادامه داد: ملت عراق نیز با تمام وجود و با عشق خالص به زائران امام حسین خدمت رسانی کردند و همچون سال‌های گذشته مهمان نوازی شایسته‌ای از عموم زائران عتبات عالیات به نمایش گذاشتند که اینجانب به نمایندگی از مردم ایران وظیفه خود می دانم از همه مسئولان و مردم عراق به خاطر اینکه بی منت و خاضعانه خدمت رسانی کردند کمال تشکر را داشته باشم.

وی تصریح کرد: این راهپیمایی عظیم به لطف خداوند هر سال با شکوه تر از سال قبل برگزار می‌شود و پیوند های محکم و قلبی ملت های مختلف به خصوص ملت ایران و عراق و پیشرفت اسلام خواهی ملت ها را نشان خواهد داد.

رئیس مجلس همچنین به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یاد امام راحل و شهدای سرافراز ایران عزیز را گرامی داشت و گفت: به تمامی آزادگان و جانبازان و یادگاران دفاع مقدس درود میفرستیم؛ جاودان بودن یاد شهدا سنت تغییر ناپذیر الهی است و غبار زمان هرگز نخواهد توانست یاد شهدای والامقام را از ذهن و ضمیر ایران پاک کند؛ پاک ترین فرزند ایران در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و برای عزت و امنیت مردم از جان شیرین خود گذشتند و خون مقدس آنان تا ابد جوانان را بر برداشتن گام های حق و هراس داشتن از دشمنان دعوت خواهد کرد.

قالیباف گفت: بارها گفته ایم و باز هم باید تاکید می کنیم که فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات امروز ماست؛ اگر همان روحیه مردم باورانه آن سال ها را در اداره کشور و مشکلات اقتصادی به کار بگیریم خواهیم توانست گره از زندگی مردم باز کنیم؛ باورهای برخاسته از جهاد شهادت و شیوه های مدیریتی مردمی در دفاع مقدس گمشده امروز ماست و بازگشت به آن تنها راهی هست که می تواند پیشرفت و توسعه را همراه با عدالت برای مردم به ارمغان بیاورد.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دستگاه های متعدد فرهنگی و اجتماعی در مقوله حجاب، وظایف ایجابی خود را به درستی انجام نمی دهند در چنین شرایطی مواجه با هنجار شکنی ها نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تر و ضوابطی روشن تر و استفاده از نیروهای آموزش دیده توسط فرماندهی نیروی انتظامی دارد تا با مسئولیت پذیری کامل از اعمال سلیقه های شخصی جلوگیری نماید و این اقدامات مورد پذیرش عموم مردم عزیز و نجیب ایران قرار گیرد.

رئیس مجلس تاکید کرد: یادآوری این نکته مهم لازم است که دشمن همانند همیشه به دنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده است؛ متاسفانه عده ای در داخل نیز خواسته یا ناخواسته در جهت خواست دشمن حرکت می کنند.

قالیباف بیان داشت: مردم عزیز، هوش سیاسی خود را نشان داده اند و فرق بین دلسوزی و منفعت طلبی را می فهمند و با منافقانی که زمانی خودشان چند هزار نفر از مردم عادی را شهید کردند و حالا دایه دار درگذشت یک نفر شده‌اند همراهی نکرده و با اشک تمساح رسانه وابسته به حکومت کودکش سعودی گریه نمی کنند.

وی افزود: از روز اول رئیس جمهور دولت، مجلس و قوه قضاییه مجدانه پیگیری علل این حادثه و مشخص شدن مقصرین بودند زمان نشان خواهد داد اعتماد مردم درست بوده و همه دستگاه‌های کشور در پیگیری این مسئله کوچکترین اغماضی نخواهند کرد.

رئیس مجلس در پایان گفت: ان شاالله مجلس این اتفاق را برای روشن شدن موضوع و اصلاحات مورد نظر ساختارها و فرآیندها رسیدگی می‌کند و مردم نیز اجازه هر نوع سوء استفاده را به دشمنان و همراهان آنان نخواهمد داد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار