استان اردبیل دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ۱۰:۴۴ کد خبر :6720

تخصیص ناکافی بودجه اشتغالزایی

نگرش نیوز – ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ارزیابی خود درباره تحقق بودجه اشتغالزایی گفت: بودجه اشتغالزایی در قالب تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۱۴۰۱ مدنظر قرار گرفت.

وی بیان کرد: طبق آخرین آمار و اطلاعات اخذ شده میزان تحقق و تخصیص بودجه اشتغالزایی با توجه به اینکه چندین ماه از سال سپری شده، خیلی کم بوده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: ما پیرو تخصیص تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۴۰۱ جلساتی را در کمیسیون اجتماعی برگزار کردیم و مشغول پیگیری این موضوع هستیم تا نتیجه نهایی را اتخاذ کنیم.

وی تاکید کرد: مسئولین قول و وعده هایی داده اند تا ظرف یک الی دو ماه آینده این بودجه به طور کامل پرداخت شود و منابع بیشتری در این بخش تخصیص داده شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تخصیص بودجه اشتغالزایی امری ضروری است، بیان کرد: معیشت و اشتغال دو موضوع بسیار مهم هستند که باید به درستی به آن بپردازیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: متاسفانه آقای میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه آنطور که باید قانون در این بخش اجرا شود، کاری انجام نداده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس بیان کرد: به اعتقاد بنده ساختار سازمان برنامه و بودجه باید تغییراتی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره چرایی این موضوع بیان کرد: ساختار فعلی سازمان برنامه و بودجه جوابگوی نیازهای کشور نیست به عنوان مثال؛ در حال حاضر تفاهم نامه هایی که می بایست بین ادارات رد و بدل شده و تخصیص هایی که باید در زمینه موضوعات عمرانی مدنظر قرار گیرد هنوز در مناطق سردسیر به مانند استان اردبیل مدنظر قرار نگرفته و هیچ گونه تفاهم نامه ای امضا نشده است این در حالی است که استانی مثل اردبیل به دلیل مسائل آب و هوایی یک ماه بیشتر فرصت کار عمرانی ندارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین ما تاکیدمان بر این است که باید ساختار سازمان برنامه و بودجه تغییر کند و بیشتر اختیارات به استانداران داده شود و البته رئیس جمهور هم چنین قول و وعده را داده بودند.

نماینده مردم گرمی در مجلس بیان کرد: اگر چنین اتفاقی رخ ندهد بروکراسی مزاحم بوده و کارها به هم گره خواهد خورد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار