استان آذربایجان شرقی پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۷:۵۴ کد خبر :6511

سوء مدیریت مسئولان باعث عقب ماندگی منطقه ارسباران شده است

نگرش نیوز – احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در مراسم اختتامیه جشنواره رویداد ایده آرا با محوریت آموزش و توانمندسازی زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست در حوزه‌ی مشاغل خانگی آذربایجان شرقی ضمن تاسف از آماربالای تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان اهر گفت: با وجود ظرفیت‌های بالای منطقه برای توسعه و پیشرفت متاسفانه بیشترین درصد مردم منطقه تحت پوشش کمیته امداد می باشد که به واسطه سوء مدیریت، ضعیف و بی‌تدبیری مسئولان علیرغم ظرفیت‌های فراوانی که منطقه دارد همچنان عقب مانده است.

وی افزود: اگر تاکنون مسئولان کشوری و استانی به منویات و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تولید و اشتغال عمل می‌کردند به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا می‌کردیم.

محرم زاده در ادامه از کمیته امداد خواست در توانمندسازی زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست در مشاغل خانگی و ارائه تجهیزات و تسهیلات تولیدی و اشتغالزا گام‌های اساسی بردارند.

وی، نخبگان و دانشمندان را سرآمد همه علوم برشمرد و خواستار توجه ویژه مسئولان به تفکرات و ایده‌های آنها در راستای پیشرفت و توسعه‌ی منطقه ارسباران و شهرستان اهر شد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس پتانسیل‌های منطقه ارسباران و شهرستان اهر را در تمام حوزه‌های کشاورزی، دامداری، معدن، صنعت را غنی برشمرد و افزود: با برنامه ریزی دقیق و در راس آن ابتکار عمل است که می توانیم از کلیه ذخایر و ظرفیت‌های منطقه ارسباران به نفع پیشرفت، تولید و اشتغال بهره مند شویم.

وی گفت: مسئولان منطقه باید با استفاده از فکر نوین، تجهیز و به روز رسانی مراکز رشد و دانش بنیان زمینه بهره مندی از ظرفیت های منطقه را فراهم کنند.

محرم زاده در ادامه از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای توسعه و پیشرفت مرکز رشد شهرستان اهر خبر داد و گفت: این تسهیلات بزودی به این مرکز پرداخت خواهد شد که انتظار داریم این مرکز نیز با پویایی، تجهیز و آمادگی کامل نسبت به سال‌های گذشته به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کند.

وی افزود: وظیفه مسئولان در قبال مردم و شهر ورود اقتصاد، پیشرفت، توسعه و… است.

وی شهرستان اهر را مرکز تولید سیب در استان عنوان کرد و گفت: می‌توان با ایجاد کارخانجات کوچک مقیاس و ارائه تسهیلات کوتاه مدت به مشاغل خانگی زمینه تولید چیپس میوه خصوصا چیپس سیب را در راستای ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم خصوصاً مددجویان کمیته امداد این شهرستان فراهم کنیم.

محرم زاده کمیته امداد امام خمینی(ره) را از جمله فعال‌ترین سازمان‌ها در سطح کشور عنوان کرد و گفت: هر طرح و ایده ای که با نام کمیته امداد به مجلس ارائه می‌شود اکثریت نمایندگان از آن دفاع و کمک می‌کنند.

وی، نقش کمیته امداد را در ایجاد اشتغال بسیار تاثیرگذار برشمرد و گفت: این کمیته تاکنون با تلاش شبانه روزی برای زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست کشور شغل های متعدد ارائه داده است.

محرم زاده در ادامه از حمایت مجلس در خصوص کمک به کمیته امداد استان خبر داد و افزود: اگر توسعه‌ای در استان اتفاق بیفتد مسلما در شهرستان‌ها نیز توسعه خواهیم داشت.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده امام جمعه اهر نیز در این مراسم نقش کمیته امداد امام خمینی(ره) را در محرومیت زدایی و فقرزدایی از کشور بسیار مهم برشمرد و افزود: کمیته امداد در دوران کرونا نیز با تلاش های شبانه روزی وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی از سوی مقام معظم رهبری، این سال را فرصتی مناسب برای شکوفایی تولید و ایجاد اشتغال در کشور برشمرد و گفت: نگاه کمیته امداد در جامعه باید به سمت خودکفایی و تولید باشد تا علاوه بر ایجاد اشتغال باعث خودکفایی و غنا در بین مددجویان شود.

او همچنین با اشاره به اینکه مددجویان کمیته امداد در مشاغل خانگی نیز فعالیت دارند گفت: اگر مشاغل خانگی را با مهارت آموزی همراه کنیم مسلماً باعث درآمد زایی بیشتر برای این مددجویان خواهد شد.

امام جمعه اهر افزود: کشور ایران خصوصا منطقه ارسباران جزو مناطق زرخیز ایران است که متاسفانه برخی سوء مدیریت‌ها، بی‌تدبیری‌ها و بعضا تحریم‌های ظالمانه دشمنان باعث عقب ماندگی در این منطقه شده است که امیدواریم با تلاش مسئولان به زودی شاهد شکوفایی در بخش اقتصاد، تولید و اشتغال این منطقه باشیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار