استان فارس پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۶ کد خبر :6460

عدالت به گونه‌ای اجرا شود که مردم آن را حس کنند

نگرش نیوز – حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام، پیش از ظهر امروز در اجلاسیه یاوران صلح که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) شیراز برگزار شد، عدالت را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: امیدواریم همکاری مجموعه های دولتی و مردمی این موضوع نمود بیش از پیش پیدا کند.

وی اجرای عدالت در جامعه را فلسفه قوه قضائیه دانست و اضافه کرد: اگر حس اجرای عدالت در جامعه قوی نباشد اگرچه عدالت هم اجرا شود در اداره جامعه دچار مشکل می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: صرف اجرای عدالت موضوع جامعه حل نمی شود بلکه باید به گونه ای اجرا شود که دل مردم گرم شود که اگر حقی ضایع شود مردم بدانند دستگاه قضا هست.

امام جمعه شیراز با تصریح اینکه وکیل در کمتر شدن حجم پرونده ها می تواند به دادگستری کمک کند، تصریح کرد: نباید شرط وکیل پیروزی در پرونده باشد، باید شرط کند در چارچوب عدالت پیگیری می کنم.

وی قضاوت را شغل مقدسی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به قداستی که قضاوت دارد به همین دلیل آن را برخی شغل نمی دانند، بلکه حرفه می نامند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دشمنان درصدد هستند نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند؛ در خصوص اجرای عدالت نیز اینگونه عمل می کنند، اما ما هم باید در مقابل بخش رسانه را قوی کرده و تصویر سازی کنیم.

وی افزود: عدالت سیاست عمومی است به این معنا که اگر عدالت اجرا شود همه احساس می کنند که به یک چشم دیده می شوند، پس از اجرای عدالت نوبت به این می رسد که یک جاهایی باید گذشت، صلح و ایثار نیز خود را در پرتوی عدالت جلوه دهد.

نماینده ولی فقیه در فارس در پایان تاکید کرد: ایثار و گذشت موجب انسجام می شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار