استان همدان سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ ۲۲:۵۲ کد خبر :6454

توافق مجلس و دولت برای تخصیص بودجه جاری برای پرداخت حقوق کارکنان پروژه‌های عمرانی

نگرش نیوز – حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور نمایندگان دولت برگزار شد، اصلاحات لازم درباره مصوبه کمیسیون در مورد ساماندهی کارکنان دولت انجام شد.

وی افزود: نمایندگان دولت در مورد نحوه به‌کارگیری نیروهای خدماتی به صورت مستقیم اعتراض داشتند و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارای بار مالی می‌دانستند که اعضای کمیسیون عنوان کردند که در مصوبه آمده پس از زمان لازم‌الاجرا شدن این قانون اگر دولت نیروی خدماتی نیاز داشت، باید به صورت مستقیم جذب کند و اجباری برای دولت در نظر گرفته نشده که بار مالی داشته باشد.

لطفی خاطرنشان کرد: در بخش دیگر و در مورد تبدیل وضعیت نیروهایی که در پروژه‌های عمرانی مشغول به کار هستند، دولت آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارای بار مالی دانست و عنوان کرد که این نیروها در زمان اجرای پروژه مشغول به کار هستند و ما در بودجه‌های عمرانی اعتبارات این بخش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تامین می‌کنیم.

وی اظهار داشت: در نهایت در این بخش نیز مقرر شد تا در بودجه‌ سال‌های بعد حقوق پرسنل شاغل در پروژه‌های عمرانی نیز از محل بودجه جاری دولت تامین شود تا زمینه برای تبدیل وضعیت این نیروها نیز فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: مابقی ایرادات عمدتا انشایی و نگارشی بود که قرار شد سازمان اداری و استخدامی تا یک هفته آینده اصلاحات مورد نظر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مورد این مصوبه به کمیسیون اجتماعی ارائه کند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار