مجلس یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۰۹ کد خبر :6426

۲۵۰۰دستگاه حقوق کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق درج نکرده‌اند

نگرش نیوز – بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود پیرو ثبت حقوق و دستمزد در سامانه پیش بینی شده، گفت:از ۴۷۳۹ دستگاه ، ۲۵۰۰ دستگاه حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و دستمزد ثبت نکرده‌اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این آمار کاملاً قابل توجه است. از سوی دیگر ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه و موادی از لایحه بودجه، دستگاه‌ها را مکلف کرده است که حقوق و دستمزد را ثبت کنند اما متاسفانه این اتفاق به طور کامل نیافتاده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: از این رو مجلس گزارش خود را در صحن علنی مجلس قرائت کرد و به دستگاهای نظارتی هم اعلام کردیم که کدام دستگاه‌ها حقوق و مزایای کارکنان خود را ثبت نکرده‌اند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با این حال قانون تاکید داشته در صورت عدم ثبت حقوق و دستمزد دستگاه ها در سامانه پیش بینی شده، حقوق مدیر آن دستگاه که قانون را رعایت نکرده است، قطع می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع را به جد پیگیری می‌کند تا همه دستگاه‌ها حقوق و مزایای کارکنان خود را ثبت کنند و اگر دستگاهی از اجرای این قانون تمرد کند، به قوه قضاییه معرفی می‌شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار