استان تهران پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۵۴ کد خبر :6177

چگونه از تکرار ریزش متروپل ها جلوگیری کنیم؟

نگرش نیوز – اقبال شاکری نماینده مردم تهران با اشاره به درس هایی که باید از ریزش ساختمان متروپل آبادان آموخت، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی و معاون اول ریاست جمهوری باید دستگاه های اصلی مرتبط با این موضوع را فرابخواند. وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان مدیریت بحران و سازمان نظام مهندسی باید فراخوانده شوند و دو مطالبه اساسی از این نهادها داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: در وهله اول باید برنامه این نهادها برای پیشگیری از حوادث مشابه در ساخت و سازهای کشور در هرکدام از این سازمان ها و در تعاملات با سایر نهادها که کار مشترک دارند، مطالبه شود. برای پرکردن خلاهای قانونی و اجرایی در این حوزه باید پیشنهادات و راهکارهای این دستگاه ها اخذ شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید این دستگاه ها مکلف شوند ظرف مدت یک ماه برنامه عملیاتی خود را هم در زمینه اقدامات پیشگیرانه و هم در زمینه پرکردن خلاءهای موجود، ارائه کنند. این بهترین اقدامی است که می تواند برای پیشگیری از تکرار این حوادث صورت گیرد. این موضوع برای ساخت و ساز ایمن و رفع ناایمنی ساختمان های موجود بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه تاکید کرد: برای پیشگیری از وقوع تخلفات در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها نیز مجلس طرحی را آماده کرده که بر روی آن نیز کار تخصصی صورت گرفته است. این طرح اکنون در دستور کار صحن است و قطعا با نهایی شدن این طرح دیگر شاهد چشم پوشی از تخلفات به ازای دریافت پول نخواهیم بود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید