استان مازندران چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ۸:۵۶ کد خبر :6169

گام مجلس برای تقویت معیشت کارگران

نگرش نیوز – علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مجلس یازدهم، اظهار داشت: تحقق وعده شفافیت یکی از نقاط قوت و برجسته مجلس یازدهم است. همین که دشمنان و معاندان نظام همواره علیه مجلس انقلابی مطالبی را مطرح کرده و به نمایندگان هجمه وارد می‌کنند، نشان می‌دهد که مجلس یازدهم عملکرد قوی و قابل قبولی داشته است.

وی بیان کرد: مجلس یازدهم تاکنون طرح‌های معیشتی بسیار مهمی را به تصویب رسانده و برای تقویت امنیت شغلی کارگران و کارمندان مصوبات خوبی را به ویژه در جریان بررسی لایحه بودجه داشته است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارتباط مجلس یازدهم با مردم نسبت به مجالس قبل تقویت شده است و مردم به راحتی می‌توانند با نمایندگان ارتباط بگیرند و مشکلات و مطالبات خود را به آنان بگویند.

بابایی کارنامی متذکر شد: نمایندگان برخی از مجالس فقط در آستانه انتخابات ارتباط خود با مردم را افزایش می‌دادند، اما مجلس یازدهم در عمل نشان داده که این گونه نیست و در همه شرایط صحبت‌های مردم را به خوبی می‌شنود و مطالبات آن را پیگیری می‌کند. اولویت نمایندگان خدمتگزاری به مردم است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ممکن است مجلس یازدهم در رسیدن به نقطه اوج خدمت به مردم راه زیادی داشته باشد، اما باید این مسئله را هم در نظر گرفت که دولت‌ها هم نقش مهمی در این زمینه دارند و باید قوانین مجلس را به طور دقیق اجرا کنند تا مردم تأثیر آن را در زندگی خود ببینند. برای مثال، در دوران اوج کرونا  مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که سبد کالا به مردم داده شود اما دولت در این زمینه اقدامات لازم را انجام نداد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی تاکنون اولویت‌های مهمی را پیگیری کرده است و به محرومان توجه زیادی کرد. ما برای محرومیت‌زدایی تلاش زیادی می‌کنیم. البته لازم است مجلس نظارت خود را تقویت کند و باید طرح سوال نمایندگان از وزرا افزایش یابد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید