استان آذربایجان شرقی دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۰۹ کد خبر :6154

۵۰ درصد واردات با تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان حذف می‌شود

نگرش نیوز – احمد محرم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: بسیاری از محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان از کیفیت مناسبی برخوردار هستند؛ دانش به عنوان یکی از نیروهای بسیار موثر در تحولات اقتصادی و اجتماعی بوده و یک کالای عمومی محسوب می شود زیرا می توان دانش را بدون کاهش و استهلاک با دیگران به اشتراک گذاشت.

وی افزود: کاربردی کردن دانش و استفاده موثرتر از آن در گسترش ظرفیت ها و ارتقای درجه بهره برداری از منابع تحقق یک اقتصاد دانش بنیان را ممکن می سازد و در این بین نقش شرکت های دانش بنیان در این زمینه قابل اهمیت است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اگر شرکتهای دانش بنیان به خوبی سازماندهی شده و برنامه ریزی مناسبی را برای تولید خود داشته باشند قطعاً می توانند بیش از ۵۰ درصد نیاز جامعه که اکنون با واردات تأمین می‌شود را خودشان به تنهایی تامین کنند.

وی گفت: رونق اقتصادی مستلزم توسعه دانش بنیان است؛ یکی از دلایل اصلی توسعه فناوری در کشورهای صنعتی توجه به فرایند تجاری سازی نتایج پژوهش های داخلی بوده است. فرایند تجاری سازی انتقال دانش و فناوری از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به صنایع موجود یا کسب و کارهای جدید است که این کشورها را به رشد و توسعه رسانده است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار