استان کردستان یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ۲۳:۲۶ کد خبر :6098

ورود حقوقدانان منجر به استانداردسازی مطالبه‌گری می‌شود

نگرش امروز – مهدی کنی عصر امروز در نشست تخصصی حقوق عامه در جمع مقامات قضایی، وکلا، اساتید دانشگاه و دانشجویان در تالار مولوی دانشگاه کردستان، با اشاره به اینکه این مجمع متشکل از حقوقدانان است که وابستگی حاکمیتی ندارند، هدف اصلی این مجمع را احقاق حقوق عامه عنوان کرد.

دبیر مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی کشور افزود: مجمع حقوقدانان تلاش کرده‌اند شبکه و جامعه حقوقدانان و شبکه وکلا و اساتید دانشگاه را در کشور تشکیل دهند که متشکل از تمام تخصص‌های حقوقی است .

وی شبکه و جامعه حقوقدانان را کاملا مردمی دانست و گفت: این شبکه با پژوهشگاه قوه قضاییه، پژوهشگاه مجلس و پژوهشگاه وکلا ارتباط دارد و هیچ اقدام مهمی شکل نخواهد گرفت مگر اینکه جبهه حقوقدانان شکل گیرد.

کنی به ارتباط حاکمیت با مردم اشاره کرد و گفت: امروز حاکمیت و حکمرانی پیش نخواهد رفت و حال مردم خوب نمی‌شود مگر اینکه ظرفیت‌های تخصصی مردم کنار حاکمیت حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم محور اصلی تئوری حاکمیت هستند افزود: ظرفیت‌های تخصصی نیازمند آسیب‌شناسی است اما امروز اقشار تخصصی جامعه به هر دلیلی به صورت جزئی فعالیت می‌کنند.

دبیر مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی کشور حقوقدانان را بهترین ابزار استراتژی برای رفع بن‌بست نظام و عرصه افاده ( به عموم مردم) دانست.

وی با اشاره به اینکه امروز فعالان محیط زیست در جامعه حضور پررنگی دارند افزود: اگر حقوقدانان و ظرفیت‌های تخصصی حقوقی در این حوزه حضور پررنگی در جامعه داشته باشند این امر به تحقق مطالبه‌گری در حوزه حقوق عامه کمک خواهد کرد.

کنی تاکید کرد: اگر حقوقدانان در بستر مطالبه‌گری ورود پیدا کنند منجر به استانداردسازی مطالبه‌گری می‌شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید