استان فارس دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۸:۱۸ کد خبر :5935

ساختار فعلی خودروسازی کشور دست دلالان را باز گذاشته است

نگرش نیوز – رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: متاسفانه خودروسازها علی رغم حمایت‌های گسترده تلاشی برای استانداردسازی و بهبود کیفیت خودروهای خود تلاش نکرده و خواسته مردم را نادیده گرفته‌اند. مردم چرا باید در بازار انحصاری خودروها، با قیمت‌های گزاف خودرو تولید داخل با وضعیت کیفیتی نامناسب  بخرند و جان خود و خانواده های خود را به خطر بیاندازند.

 وی با اشاره به تلاش مجلس برای شکست انحصار خودروسازان داخلی با قانون مربوط به واردات خودرو اظهار کرد: ما معتقدیم صنعت خودرو سازی از مواردی است که باعث ارتقاء صنعت کشور و بهبود کسب و کار وتوسعه صادرات می‌شود، اما این مهم نیازمند اراده و اهتمام جدی متولیان و مسئولان حوزه صنعت است.

زارع با بیان اینکه متاسفانه کارخانه‌های خودروساز توجهی به ارتقا کیفیت تولیدات خود ندارند و به همین دلیل نیز در بازارهای جهانی مورد استقبال قرار نمی‌گیرند، تصریح کرد: در بازار داخلی اگر خودروهای خارجی با تنوع مناسب وجود داشته باشد فضا رقابتی برای محصولات وجود خواهد داشت. لذا این صنعت نیاز به تحول‌ و چکش‌کاری‌های عظیمی دارد که چکش اول با خارج کردن بازار از انحصار و رقابتی کردن آن زده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکست انحصار خودروهای داخلی با واردات خودرو به نفع آینده شرکت‌های تولید کننده و حال فعلی مردم است اضافه کرد: سالانه شاهد مرگ و میرهای گسترده ناشی از تصادفات جاده ای هستیم که یکی از علت های اساسی آن هم عدم ایمنی کافی خودروهای داخلی است به نحوی که در تصادفات جاده‌ای و زنجیره‌ای به ندرت شاهد باز شدن ایربگ ها هستیم. همواره در شعارها و سخنرانی‌هایمان به اهمیت جان مردم تاکید داریم، حال اگر اجازه دهیم خودروسازها به تولیدات بی کیفیت  و نا ایمن خود ادامه دهند، جان مردم را کم اهمیت شمرده ایم.

نماینده مردم آباده، بوانات،خرم بید و سرچهان در مجلس تصریح کرد: یک بار برای همیشه باید صنعت خودروسازی کشور را ساماندهی کرده و در ریل مناسب قرار دهیم، در این شرایط یا توانایی رقابت با شرکت‌ها و محصولات استاندارد و باکیفیت خارجی را بدست می‌آورند و یا از گردونه رقابت خارج شده و در حد توان خود به مونتاژ کاری می‌پردازند. نباید در کشورمان اجازه جولان دلالان و مافیاها را بدهیم، ساختار فعلی در صنعت خودروسازی دست دلالان را باز گذاشته که ما به شدت با آن مخالف هستیم .

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید