استان تهران جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۵۱ کد خبر :5839

هنوز دولت برنامه جایگزین ارز ترجیحی را ارائه نداده است

نگرش نیوز – مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره سازوکار تخصیص ارز ترجیحی در سال جاری، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۱، امسال دیگر ارزی تحت عنوان ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم.

وی بیان کرد: دولت اختیار دارد ارز تخصیص دهد یا آنکه معادل ریالی آن را ارائه دهد. درباره سازوکار تخصیص هم این اختیار به دولت داده شده است که در ابتدا و یا انتهای زنجیره، ارز یا معادل ریالی آن را تخصیص دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مجلس در این مصوبه شرط گذاشت که قیمت‌ها نباید نسبت به شهریور سال ۱۴۰۰ تغییر کند و دولت باید این بخش مصوبه را مورد توجه داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس کاملا دست دولت را در این زمینه باز گذاشته است تا بر اساس سیاست‌هایی که دارد و اقتضائاتی که مورد بررسی قرار می‌دهد، نسبت به حذف کامل یا تدریجی ارز ترجیحی که از منابع غیردولتی تامین خواهد شد، تصمیم‌گیری کند.

شریعتی تاکید کرد: هنوز دولت برنامه جایگزین خود را در صورت حذف ارز ترجیحی ارائه نداده است. دولت باید در این باره به مجلس گزارش دهد. ما منتظریم که دولت برنامه خود را در این زمینه ارائه کند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار