استان کردستان پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۱۴ کد خبر :5820

هوای چهار شهر کردستان خطرناک و پنج شهر دیگر ناسالم است

نگرش امروز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نگرش امروز در کردستان و به نقل ازایسنا، اقبال حمیدی گفت : توده گردو خاک تشکیل شده در کشور عراق از امروز وارد آسمان کشورمان به ویژه استان های غربی شده و موجب کاهش دید و کیفیت هوای کردستان شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت هوای شهرهای سنندج، کامیاران، سروآباد و مریوان در وضعیت خطرناک و شهرهای سقز، بانه، بیجار، قروه و دهگلان در شرایط ناسالم برای عموم مردم قرار دارد.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: براساس داده‌های هواشناسی به دلیل وزش باد تا اواخر امشب از روند آلودگی ایجاد شده کاسته می شود ولی تا یکی،۲ روز آینده همچنان با افت کیفیت هوا مواجه هستیم.

حمیدی اظهار داشت: تا بهبود شرایط هوا از آحاد مردم تقاضا می شود از قرارگیری در معرض هوای آزاد جدا خودداری بویژه افراد مسن، کودکان و افراد دارای ناراحتی قلبی ریوی و چشمی و تاکید می شود از ورزش کردن، پیاده روی و کوهپیمایی که موجبات افزایش دم و بازدم و عوارض خطرناک بر سیستم تنفسی دارد پرهیز کنند.

بر اساس شاخص های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد، هوا پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار