استان کردستان شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۱۲ کد خبر :5722

عملکرد شورا به عنوان منتخب مردم و عملکرد ما به عنوان نمایندگی منتخب دولت اثر مستقیم در اعتماد یا عدم اعتماد مردم خواهد داشت

نگرش امروز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نگرش امروز به نقل از تسنیم اسماعیل زارعی‌کوشا ظهر امروز در نشست با اعضای شوراهای استان کردستان ضمن قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران،   اظهار داشت: مجموعه شوراهای استان خوشبختانه با قوت، پیگیری، تلاش  و دلگرمی‌های فراوان در حال خدمت رسانی به مردم کردستان هستند.

وی با بیان اینکه در جریان تمامی مشکلات مطرح شده شهرستان، دهستان و استان هستم، افزود: گفتن مشکلات از زبان منتخبان مردم، مورد اتقان است، حضور شوراها در کف میدان و آشنایی با مسائل و مشکلات سطح جامعه خود مایه امید است و هیچ مسئولی به اندازه شوراها در دسترس مردم نیستند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات موجود در چارچوب اختیارات شوراها نیست اما به عنوان امین و منتخب مردم بیشتر موضوعات مورد رجوع و سریع مطرح می‌کنید، تصریح کرد: امیدوارم نشست‌های سه ماهه با شوراها داشته و هر فصل در یک شهرستان باشد، باید مسائل مختلف سطح شهر را با حضور شهرداری‌ها به برنامه یک روزه تبدیل و دهیاران به نمایندگی از شهرستان در جلسات حضور داشته باشند.

وی با ذکر اینکه بسیاری از مشکلات موجود استان موضوعات مضمن گذشته است که نیازمند تغییر قوانین و تزریق اعتبارات فوق‌العاده است، عنوان کرد: مشکلات براساس اولویت پیگیری و نقطه تمرکز خود را بر مسائل اساسی خواهیم گذاشت.

زارعی‌کوشا با عنوان اینکه ارتباط مستقیم باید میان شوراها و مجموعه دولتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: عملکرد شورا به عنوان منتخب مردم و عملکرد ما به عنوان نمایندگی  منتخب دولت اثر مستقیم در اعتماد یا عدم اعتماد مردم خواهد داشت.

وی به موضوع مهم در انتخابات شوراها اشاره و بیان کرد: افراد نامزد انتخابات باید آشنایی کلی با قوانین، مقررات و حدود و اختیارات خود در شورا به دلیل جلوگیری از سر دادن وعده‌های بزرگ داشته باشند و تأخیر ۴۸ ساعته در شمارش آرای شوراها در پایان رأی‌گیری به دلیل خستگی افراد دو بحث مهمی است که باید به قانون تبدیل شود، بنابراین عملکرد ما تأثیر مستقیم در اعتماد عمومی خواهد داشت.

استاندار کردستان با ذکر اینکه مهم‌ترین وظیفه شوراها انتخاب شهردار است افزود: فردی که بر اساس سیاست‌گذاری و مصوبات شوراها در شهر مدیریت می‌کند در عملکرد شوراها تأثیر و دقت در انتخاب شهردار براساس «صلاحیت و توانمندی» باشد، ثبات مدیریت در مسئله مدیریت شهری به طور ویژه دارای اهمیت است، فصل عمرانی محدود و فرصت‌ها را از دست ندهید

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار