استان فارس شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۱:۴۶ کد خبر :5608

بهانه‌های خودروسازان مردم را بیشتر عصبانی می‌کند

نگرش امروز – جلال رشیدی کوچی یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه شاهد هستیم بهانه‌هایی از سوی خودروسازان برای توجیه کیفیت و ایمنی پایین خودرو‌ها طرح می‌شود که مردم را بیشتر عصبانی می‌کند.

وی با اشاره به تصاویر منتشر شده اخیر از باز نشدن ایربگ خودروی ۲۰۶ در تصادفی در اتوبان همت تهران، بیان کرد: وضعیت نامطلوب کیفیت خودرو‌های داخلی اظهر من الشمس شده است. هرچه هم بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم به نظر می‌رسد که آب در هاون کوبیدن است. به جای اینکه روز به روز کیفیت خودرو‌های داخلی افزایش پیدا کند، شاهد کاهش کیفیت آن هستیم.

او در ادامه اظهار کرد: کاهش کیفیت خودرو‌های داخلی و نحوه توزیع و افزایش قیمت آن نیز حکایت افزایش قیمت تعرفه‌های اینترنت را دارد. روز به روز مردم را ناراضی‌تر می‌کند. همان طوری که مقام معظم رهبری هم تاکید داشتند مردم از وضعیت خودروسازی ناراضی هستند و حق نیز با مردم است. سوال ما این است که با وجود کیفیت پایین خودرو‌های داخلی که در تصادفات متعدد به دلیل ایمنی پایین منجر به مرگ مردم می‌شوند، چرا اقدامی صورت نمی‌گیرد؟

با رویه موجود در صنعت خودروسازی راه به جایی نمی‌بریم

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده بار‌ها از وضعیت صنعت خودروسازی انتقاد کرده‌ام. چند روز گذشته نیز مجددا سوالی از وزیر صمت طرح کردم. اما با این رویه‌ای که در این صنعت پیش گرفته شده است ما راه به جایی نمی‌بریم. ما از خودرو‌هایی استفاده می‌کنیم که طراحی و تکنولوژی آن برای ۳۰ سال پیش است. ما نمی‌توانیم بگوییم این خودرو‌ها ایمنی کافی را دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه بهانه‌هایی از سوی خودروسازان طرح می‌شود که مردم را بیشتر عصبانی می‌کند. اینکه مدیران صنعت خودروسازی در توجیه کیفیت نامطلوب خودرو‌ها و بازنشدن ایربگ‌شان در تصادفات می‌گویند که این خودرو‌ها با زاویه مناسب تصادف نکردند، نوعی طنز تلخ به شمار می‌رود. این جسارت مدیران این صنعت را نشان می‌دهد و اینکه گویا جان مردم برای این افراد اهمیت چندانی ندارد.

وی افزود: تمام کسانی که از این صنعت با چنین کیفیت نامطلوبی حمایت می‌کنند، به نظر می‌رسد که فقط به فکر سود و منافع خود هستند. ما تلاش می‌کنیم که این روند اصلاح شود. بنده از رسانه‌ها نیز تشکر می‌کنم. این مطالبه گری باید با جدیت ادامه داشته باشد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار