استان مازندران جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۴۲ کد خبر :558

کاهش قیمت مسکن با تحویل ۳۰۰هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی

نگرش نیوز کمال علیپور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌کارهای کاهش و کنترل قیمت مسکن در کوتاه مدت، گفت: دولت در کوتاه مدت نتوانسته مشکل افزایش قیمت مسکن را برطرف کند.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر دولت در حال حاضر اطلاع رسانی کند که تا پایان سال جاری حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان تحویل می‌دهد منجر به ایجاد جو روانی در بازار مسکن و کاهش قیمت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید نشان دهد که به دنبال کنترل و کاهش قیمت مسکن در بازار است و این امر می‌تواند در کوتاه مدت تاثیر مثبت فراوانی در بازار داشته باشد، عنوان کرد: تسهیلات مسکن باید سریع و در حداقل زمان ممکن در اختیار متقاضایان قرار بگیرد و در مسیر بروکراسی اداری متوقف نشود.

وی با اشاره به اینکه دولت می‌تواند با استفاده از فضای رسانه‌ای که در اختیار دارد در زمینه طرح‌های کنترل بازار مسکن اطلاع رسانی لازم را داشته باشد، ادامه داد: برخی از مصوبات مجلس همانند اخذ مالیات بر خانه‌های خالی و سامانه طراحی شده توسط وزارت راه و شهرسازی می‌تواند در کوتاه مدت بر روی بازار مسکن اثرات خوبی داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: دولت در بلندمدت باید بر اساس طرح جامع مسکن سالانه یک میلیون واحد مسکونی احداث و در اختیار متقاضیان قرار دهد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار