استان کرمان چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۲۶ کد خبر :5544

تشکیل کمیته ویژه با وزارت کار برای پیگیری مشکلات مردم جنوب کشور

نگرش امروز – شهباز حسن پوربیگلری سخنگوی فراکسیون جنوب مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیر اعضای این فراکسیون با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و گلایه مندی نمایندگان از بی توجهی برخی مدیران این وزارتخانه به مکاتبات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حسب دستور موکد وزیر تمامی این در خواستها در کمیته ویژه ای متشکل از معاون امور پارلمانی ،مدیر کل امور مجلس و دبیر فراکسیون جنوب مجلس بررسی و تا حصول نتیجه قطعی پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه توجه به قشر پرافتخار جامعه کارگری و افزایش خوب حقوق کارگران در سالجاری از جمله اقدامات خوب و در خور تحسین وزارت کار است افزود: در عین حال نمایندگان حاضر در این نشست از طولانی و معطل ماندن اجرای برخی پروژه ها گلایه مند بودند و خواهان تکمیل طرح های نیمه تمام شدند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی “شستا” در مناطق محروم کشور و خصوصا مناطق جنوبی کشور که از محرومیت بیشتری رنج می برند می تواند به توسعه و پیشرفت این مناطق کمک کند و این مساله ای بود که نمایندگان عضو فراکسیون جنوب از وزیر ومدیران” شستا” درخواست کردند تا به آن توجه کند.

حسن پور بیگلری افزود: سرمایه گذاری شستا در این مناطق که از پتانسیل ها و ظرفیت های ارزشمندی هم بر خوردارند قطعا سبب کاستن از رنج و محرومیت مردم این مناطق، ایجاد اشتغال و در نتیجه توسعه این مناطق خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: توجه به بخش تعاون، توجه به مسئولیت اجتماعی توسط شرکتهای زیر مجموعه وزارت کار، استفاده از مدیران بومی، مشکلات مربوط به بیمارستانهای تامین اجتماعی، پروژه های نیمه تمام ،از جمله موارد مهمی بودند که توسط نمایندگان مردم در خانه ملت بیان شد و خواهان توجه و رسیدگی مسولان وزارتخانه به آن شدند.

شایان ذکر است فراکسیون پیشرفت و توسعه جنوب مجلس شورای اسلامی شامل استانهای بوشهر؛ خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس،کرمان، هرمزگان و یزد از جمله بزرگترین فراکسیونهای مجلس است که با همدلی نمایندگان عضو این فراکسیون مسایل مربوط به پیشرفت و توسعه جنوب کشور را پیگیری می کند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار