استان کردستان یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷ کد خبر :5476

ازدواج در کردستان ۶.%کاهش وطلاق ۱۶.۷% افزایش داشته است

نگرش امروز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نگرش امروز در کردستان و به نقل از رکنا،  علی جوکار  در گفت و گو با این خبرگزاری در خصوص امار ازدواج و طلاق ثبت شده در این استان گفت: سال گذشته چهار هزار و ۹۸۱ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۱۶.۷ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان با اشاره به اینکه تعداد طلاق در مناطق شهری کردستان چهار هزار و ۲۷۷ واقعه و روستایی ۷۰۴ واقعه بوده است، افزود: میانگین سن طلاق بار اول مردان استان ۳۵.۶۴ سال و زنان ۳۱.۰۶ سال بوده است.

جوکار  افزود: سال گذشته ۱۴ هزار و ۸۸ واقعه ازدواج نیز در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۰.۶ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان تعداد ازدواج شهری را ۱۱ هزار و ۳۹۴ واقعه و روستایی را ۲ هزار و ۶۹۴ واقعه برشمرد و اضافه کرد: میانگین سن ازدواج بار اول مردان استان در سال گذشته ۲۷.۸۴ سال و زنان ۲۳.۸۳ سال بوده است.

جوکار در ادامه تعداد واقعه ولادت ثبت شده در استان را در سال گذشته ۲۳ هزار و ۴۵۵ واقعه عنوان کرد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

وی تعداد ولادت شهری را ۱۶ هزار و ۷۸۵ واقعه و روستایی را ۶ هزار ۶۷۰ واقعه عنوان کرد و افزود: سال گذشته تعداد ولادت ثبت شده پسران استان ۱۲ هزار و ۱۶ واقعه و دختران ۱۱ هزار و ۴۳۹ واقعه بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان ادامه داد: در سال گذشته نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در استان ۱۰۵.۱ درصد بوده یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ولادت دختر حدود ۱۰۵ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

وی بیشترین ولادت ثبت شده در استان را مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۲۹.۶ درصد عنوان کرد و گفت: میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده ۳۰.۲۹ سال بوده است.

فروانی پنج نام اول پسران و دختران کردستانی

جوکار، فراوانی پنج نام اول پسران استان را در سال گذشته محمد با ۶۶۰ مورد، آیهان ۴۲۲، آراد ۲۸۲ و شاهان ۲۷۰ و هیراد با ۲۱۳ مورد برشمرد و افزود: فراوانی پنج نام اول دختران استان نیز به ترتیب آنیا ۴۷۴ مورد، نیلا ۱۹۳، سدنا  ۱۸۳، باران ۱۶۶ و دلوین ۱۶۶ مورد بوده است.

وی ادامه داد: در  سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۸ واقعه وفات در کردستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۸.۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان تعداد وفات شهری را ۶ هزار و ۵۷۸ واقعه و روستایی را سه هزار و ۵۰۰ واقعه عنوان کرد و گفت: تعداد وفات ثبت شده در مردان استان پنج هزار و ۶۸۳ واقعه و زنان ۴ هزار و ۳۹۵ واقعه بوده است.

وی میانگین سن مردان فوت شده را ۶۷.۲۳ سال و میانگین زنان را ۷۱.۲۱ سال اعلام کرد و یادآور شد: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات در کردستان برابر ۱۲۹.۳ بوده یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده زنان حدود ۱۲۹واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار