استان کردستان یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۴۴ کد خبر :5470

خلبان پاراگلایدر مجوز پرواز نداشت

نگرش امروز – به گزارش پایگاه خبری نگرش امروز و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسئول انجمن ورزش های هوایی شهرستان مریوان در خصوص حادثه سقوط مرگبار پاراگلایدر در مریوان گفت: خلبان پاراگلایدری که در سایت پروازی دریاچه زریوار سقوط کرد، فاقد مجوز پرواز بوده و متاسفانه یک نفر از شهروندان مریوانی را به کام مرگ فرستاد.

کامران رحیمی ضمن ابراز تأسف از حادثه پیش آمده، اظهار کرد: خلبان این پاراگلایدر جوان ۱۵ ساله ای بوده است که متأسفانه مجوزهای لازم برای پرواز دو نفر را نداشته است.

وی افزود: حادثه سقوط پاراگلایدر در محوطه پروازی زریبار در ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه عصر در مسیر پروازی این دریاچه اتفاق افتاد که متاسفانه در این حادثه ناگوار مسافر این پرواز که جوانی ۲۵ ساله بود فوت کرد و خلبان پاراگرایدر نیز مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافته است.

مسئول انجمن ورزش های هوایی شهرستان مریوان با بیان اینکه این پرواز بدون هماهنگی انجمن انجام شده است، عنوان کرد: متاسفانه سایت های پروازی در تمام ایران نظارت خاصی ندارند و مانند سالن های ورزشی که دروازه ورودی خاصی دارند و قابل کنترل است، این رشته ورزشی این امکان را ندارد.

رحیمی با اشاره به اینکه مردم نباید به دنبال هیجان های کاذب باشند، خاطرنشان کرد: اگر افرادی تمایل به پرواز دارند باید حتما مدارک و مجوزهای لازم پرواز خلبان و بیمه سرنشین داشته باشند و پس از روئیت آنها توسط سایت، پرواز کنند.

وی در پایان درخصوص سقوط این پاراگلایدر گفت: متاسفانه در این حادثه خلبان به دلیل نداشتن مهارت کافی، شرایط هوایی نامناسب و تجهیزات فرسوده دچار سقوط از فاصله ۶۰ متری شده است.

گفتنی است: در شهرستان مریوان تنها ۳ نفر خلبان پاراگلایدر مجوز پرواز دو نفره را دارند.

 

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار