عناوین دیگر پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۳۳ کد خبر :5419

کشاورزان تمهیدات لازم را در اراضی خود جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی ناشی از افزایش، ۵ برابری حجم سد سیازاخ را به عمل آورند

نگرش امروز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نگرش امروز. و به نقل از خبرگزاری فارس، آرش آریانژاد مدیرکل امور آب منطقه ای کردستان، ضمن اشاره به آغاز آبگیری سد سیازاخ دیواندره گفت؛ : براساس تکلیف وزارت نیرو، پیگیری‌های مجموعه این شرکت و نیز تأکید استاندار کردستان مبنی بر آبگیری این سد، در صورت تأمین منابع مالی لازم و پایان عملیات پل بزرگ کاقلی، آبگیری کامل این سد در سال جاری دور از ذهن نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: حجم نرمال سد سیازاخ ۲۳۰ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر حدود ۲۲ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد که همین عدد در مدت مشابه سال گذشته ۴٫۶ میلیون مترمکعب بود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های جهادی کارکنان شرکت، پیمانکاران و مشاور طرح، افزود: عملیات سازه‌ای و هیدرومکانیکال جهت تغییر مجرای تخلیه سیلاب از تخلیه عمقی به مجرای شرب و کشاورزی منتهی به خروجی نیروگاه اتاق شیرآلات، انجام شده که نتیجه آن افزایش ذخیر آب تا حجم ۲۲ میلیون مترمکعب یعنی حدود ۵ برابر سال گذشته است.

آریانژاد در خصوص این افزایش حجم و تبعات احتمالی آن، گفت: با توجه به اینکه این افزایش حجم مخزن در بالادست، سبب افزایش حجم رودخانه در پائین دست سد می‌شود، لذا می‌طلبد تا کشاورزان و شهروندان شریف دیواندره، تمهیدات لازم را در اراضی خود جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی ناشی از این افزایش، بعمل آورند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار