استان کردستان چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ۲۲:۵۰ کد خبر :5412

رونق تولید وایجاد اشتغال تنها راه مقابله با مهاجرت معکوس

نگرش امروز-علیرضا زندیان امروز(۲۳ فروردین)در جلسه کارگروه اشتغال که در سالن جلسات فرمانداری بیجار و با حضور برخی مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی برگزار شد، تنها راه مقابله با مهاجرت معکوس را رونق تولید و ایجاد شغل دانست و گفت: با بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه ای که در همه بخش ها از جمله کشاورزی، صنعت، دامپروری، صنایع دستی، گردشگری و… داریم می توانیم روند مهاجرت را معکوس کنیم.

وی در خطاب به مدیران شهرستانی اظهار کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری در سفر سال ۸۸ که فرمودند “در بیجار بمانید و بیجار را آباد کنید” باید  با پیشبرد فعالیت های اجرایی اجازه ندهیم که سرمایه و جمعیت از بیجار خارج شود و این امر جز با تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال و تولید ممکن نیست.

زندیان اشاره ای هم به اقدامات موثر چند ماه اخیر داشت و تصریح کرد: شبکه ریلی، تکمیل زنجیره فولاد (گنداله، کنسانتره و آهن اسفنجی)، فولاد یک میلیون تنی و تامین برق پایدار آن و احداث دو نیروگاه و امضای مشارکت نامه پتروشیمی همگی از جمله اقدامات موثر در توسعه بیجار و زیر ساخت های آن است.

زندیان در ادامه از احداث شهرک صنعتی شماره ۲ و احداث ۱۲ متر پل روستای هشتادجفت و دو بانده کردن مسیر بیجار زنجان خبر داد و گفت: برخی پروژه ها در شهرستان بیجار در سطح ملی داری اهمیت ویژه است.

نماینده شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تاکید به اینکه نه تنها بانه و مریوان بلکه کردستان نیز باید به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود، اظهار کرد: ما به دنبال تامین اعتبار در سال ۱۴۰۲ برای اتصال مرز جلفا به مرز مهران و ورود این گذرگاه به بیجار به دلیل شرایط جغرافیایی و چهار راهی بیجار هستیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار