استان همدان دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ۹:۵۵ کد خبر :5344

تسهیل در صدور مجوز دانش‌بنیان‌ها از فرار مغزها جلوگیری می‌کند

نگرش امروز – احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام «تولید دانش‌بنیان و اشغال‌آفرینی» از سوی مقام معظم رهبری گفت: شرکت‌های دانش بنیان کار تولید را‌‌‌‌‌‌‌‌ با هزینه کم و بهره‌وری بالا انجام می‌دهند و لذا ما باید حمایت‌های همه‌جانبه از این شرکت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ به طور جدی در دستورکار خود قرار دهیم.

وی افزود: یکی از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در کشور ما وجود پیچ و خم‌های اداری در صدور مجوزها است که این مسأله باعث مهاجرت جوانان نخبه ما به خارج از کشور شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: این وضعیت باعث شده تا نخبگان ما برای تاسیس شرکت‌های خود به کشورهای همسایه سفر کنند و به کار تولید بپردازند.

نماینده مردم همدان در مجلس خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائل مهم در بحث شرکت‌های دانش بنیان ارائه تسهیلات کم بهره به آنان است به ویژه در شرایط فعلی اقتصادی کشور تا بتوانند کار خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ به پیش ببرند.

وی در پایان گفت:‌ ما باید با تسهیل و تسریع در صدور مجوزها و نیز حمایت‌های مالی و ارائه تسهیلات کم‌بهره به شرکت‌های دانش بنیان از فرار مغزها از کشور جلوگیری کنیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار