استان فارس یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۰۷ کد خبر :5308

آماده‌سازی زیرساخت‌های موردنیاز از طریق مشارکت با سایر کشورها

نگرش امروز – حجت اله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی از برنامه وزارت صمت برای تولید هواپیمای خصوصی خبر داد و گفت: معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت در نشست هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف از جمله تولید خودرو، هواپیمای خصوصی، بالگرد، واگن و… را ارئه کرد که براساس گزارش ارائه شده این وزارتخانه درصدد تولید هواپیماهای ۱۰ تا ۷۰ نفره است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولید و استفاده از هواپیماهای خصوصی در دنیا متداول است، افزود: تولید هواپیماهایی با ظرفیت محدود مانند ۶، ۱۰، ۱۹ و ۷۰ نفره یکی از برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و دفاع برای تولید هواپیما از سال‌ها پیش، اضافه کرد: معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت در حال ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز از طریق مشارکت با سایر کشورها برای تولید هواپیما است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اقدامات مقدماتی برای تولید هواپیمای خصوصی در وزارت صمت انجام گرفته است، ادامه داد: با توجه به نیاز کشور، وجود متخصصان و امکانات لازم و ضرورت استفاده از دانش بنیان‌ها، می‌توان با به کارگیری ظرفیت‌های داخلی گام بزرگی در صنعت هوایی کشور از طریق تولید هواپیما برداشت.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار