استان تهران چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۵:۲۲ کد خبر :5230

وزارت بهداشت برای حل افزایش قیمت دارو تدبیر جدی کند

نگرش امروز – عبدالحسین روح‌الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی با تسلیت شهادت روحانی جهادگر، حجت الاسلام اصلانی در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: مطمئنیم تیر دشمنان ملت ایران توسط مردم و نخبگان به سنگ می‌خورد و باعث تفرقه و اختلاف نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات نظام سلامت اظهار داشت: پدیده منفور زیرمیزی به دلیل عدم تعیین تعرفه‌ها به صورت واقعی رواج می‌یابد و باید از آن جلوگیری شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بر این اساس نهادهای تخصصی باید در این زمینه وارد عمل شده و موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌ حل و فصل کنند و بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی که بر رعایت عدالت در همه عرصه‌ها از جمله نظام سلامت تاکید دارد،‌ رعایت شود.

روح‌الامینی در پایان با تاکید بر اینکه تعرفه‌ها باید رعایت شود و همه ما باید بر سر سفره‌هایی بنشینیم که آحاد مردم از آن استفاده می‌کنند، اظهار داشت: مجلس، دولت و دیگر دستگاه‌ها نباید تعرفه‌های مختلف داشته باشند؛ اخیرا قیمت اسپری مخصوص بیماران تنفسی از جمله جانبازان شیمیایی از ۱۲۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: دسترسی به دارو وجود دارد اما قیمت آن افزایش یافته است و ضروری است که مسئولان وزارت بهداشت این مسأله را‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کنند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید