مجلس سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ۸:۳۴ کد خبر :5183

تکلیف بدهی دولت سابق به صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد؟

نگرش امروز – حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: در دولت سابق ۱۶ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان بر باد رفت ولی بعدها دولت وقت اعلام کرد که این رقم را وام پرداخت کرده‌اند با این حال آن دولت حتی سهم خود را به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت نکرده است.

وی افزود: سهم و بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان  هزار و ۶۴۵ میلیارد تومان است که این در حالی است که مجلس بارها خواستار اصلاح اساسنامه این صندوق شده است؛ بنا داریم که خدمات این صندوق شامل حال فرهنگیان در حال اشتغال هم باشد این در حالی است که در شرایط فعلی فقط به فرهنگیان بازنشسته این خدمات را می‌دهد ضمن اینکه تلاش داریم تا دولت را مکلف به پرداخت بدهی‌اش به این صندوق کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: ۱۶۴۵ میلیارد تومان در شرایط اقتصادی فعلی برای دولت پول کمی نیست و می‌دانیم که پرداخت آن بسیار سخت است.

فلاحی اظهار داشت: به دولت پیشنهاد دادیم که با توجه به اینکه برخی پتروشیمی‌های زیرمجموعه صندوق فرهنگیان به خوراک گاز نیاز دارند دولت از ظرفیت تهاتر استفاده کند و ظرف چند سال به جای پرداخت بدهی‌اش به این صندوق خوراک گاز رایگان به پتروشیمی‌ها بدهد تا این بدهی به مرور زمان تسویه شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: ممکن است نیاز گاز این پتروشیمی‌ها در یکسال کمتر از بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان باشد ولی باید قانون را بگونه‌ای تدوین کنیم که این بدهی ظرف یک تا دو سال تسویه شود اما برای این کار بایستی دست دولت را باز بگذاریم تا این بدهی و نحوه و روش تهاتر آن پرداخت شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار