استان گلستان دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ۹:۵۷ کد خبر :5145

۹۵ درصد آب شرب در بخش صنعت و کشاورزی استفاده می‌شود

نگرش امروز – رمضانعلی سنگدوینی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکار‌های احیای ارزش آب، گفت: با توجه به اینکه کشور در وضعیت خشکسالی البته نه به معنای قحطی، به سر می‌برد، مصرف بهینه آب باید در دستور کار همگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مصرف کنندگان آب شرب باید صرفه جویی‌های لازم را داشته باشند، ادامه داد: حدود ۹۵ درصد آب شرب در بخش صنعت و کشاورزی استفاده می‌شود لذا باید در اینباره جداسازی اتفاق افتد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در بخش کشاورزی از آبیاری‌ها به روش غیر نوین استفاده می‌شود که این مهم باعث هدر رفت بیش اندازه آب می‌شود.

او عنوان کرد: آبیاری‌ها به روش سنتی مصارف بالایی دارند که باعث از بین رفتن منابع زیر زمینی و منابع بالا دستی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانیکه روش‌های آبیاری در بخش کشاورزی از سنتی به نوین تغییر نکند، شاهد مصرف بی رویه آب خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دولت باید در اینباره به کشاورزان کمک کند تا آن‌ها ترغیب شوند، اظهار کرد: دولت می‌تواند با ارائه وام‌های کم بهره بلندمدت به کشاورزان شیوه آبیاری کشاورزان را تغییر دهد.

سنگدوینی با اشاره به موضع پساب ها، در پایان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم پساب را در بخش صنعت استفاده کنیم می‌توانیم در مصرف بهینه آب به کشور کمک کنیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید