استان خوزستان جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ۹:۱۷ کد خبر :5073

مهار آتش‌سوزی یک واحد پتروشیمی در ماهشهر

نگرش امروز – روابط عمومی و سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اعلام کرد: تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر در سایت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دچار حریق شد.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه آتش در محل تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر تحت کنترل است، گفته شد: شامگاه پنج شنبه دوازدهم فرودین ماه ۱۴۰۱، حدود ساعت ۱۲:۱۰ دقیقه، تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر دچار آتش سوزی شد.

این حادثه که در سطح یک بوده است با پشتیبانی عملیات فرماندهی حادثه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مهار شده و هیچگونه صدمات جانی در بر نداشته است.

علت آتش سوزی پتروشیمی کاوشگران نشت بخارات بنزین بود/ این حادثه دو مصدوم داشت

فریدون بندری سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر در تشریح جزییات و دلیل حادثه آتش‌سوزی در شرکت پتروپالایش کاوشگران بندر ماهشهر اظهار کرد: شب گذشته مورخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ مقارن ساعت ۲۳:۵۰ یک مورد آتش‌سوزی در مخازن بنزین شرکت پترو پالایش کاوش صنعت ماهشهر واقع در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی رخ داد.

وی با بیان اینکه با ورود سریع عوامل ایمنی و آتش‌نشانی، این آتش‌سوزی در ساعت ۴۰ دقیقه بامداد امروز اطفا شد، افزود: متأسفانه این حادثه دو مصدوم در پی داشته که یکی از مصدومان دچار سوختگی شدید شده است.

رئیس شورای تأمین شهرستان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: این حادثه به دلیل نشت بخارات بنزین پیرولیز از سیستم‌های فرایندی و تراکم ابر انفجاری به منبع حرارتی اطراف بوده است.

بندری ادامه داد: لازم به ذکر است در این حادثه آتش‌سوزی ایجاد حریق در محوطه برج تصفیه‌خانه بنزین پیرولیز، بخش‌هایی از سوله بویلر حرارتی را نیز در برگرفته بود.

وی در پایان تأکید کرد: این حادثه یک آتش‌سوزی فرایندی بوده و هیچ‌گونه عامل خارجی برای آن متصور نیست.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار