مجلس سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ ۲۰:۱۶ کد خبر :5015

قدرت هیأت رئیسه مجلس کاهش یابد

نگرش امروز – مسعود رضایی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در مورد لزوم اصلاح در آیین نامه داخلی مجلس ضمن اشاره به قدرت زیاد هیئت رئیسه مجلس گفت: هیئت رئیسه قدرت زیادی دارد که باید در اصلاحات آیین نامه داخلی این اختیارات کاهش یابد. معتقد هستم این قدرت باید در دست اکثریت مجلس باشد نه تعداد محدودی که عضو هیئت رئیسه مجلس هستند.

رضایی با اشاره به بررسی بودجه در مجلس افزود: بررسی بودجه باید زودتر شروع شود، رسیدگی به این امر خطیر در نیمه دوم سال امر مبارکی نیست چرا که مصادف شدن با ایام آخر سال  باعث می شود برخی از موارد بودجه با عجله بررسی شود.

وی گفت: یکی از اصلاحاتی که باید در آیین نامه داخلی مجلس صورت بگیرد اولویت بندی در بررسی لوایح و طرح ها است، باید ساز و کاری اندیشیده شود تا مسائلی که بیشتر مورد نیاز مردم هستند مطرح گردند.

رضایی با اشاره به حجم زیاد تذکرات و اخطارهای صحن  مجلس گفت: این موضوع موجب اتلاف وقت مجلس می‌شود و یکی از مشکلات فعلی آیین نامه داخلی مجلس است چراکه در بسیاری از تذکرات بحث‌هایی که دارای ارزش زیادی  نیستند مطرح می شود.

وی افزود: برای حل این مشکل باید قانونی وضع کرد تا تذکرات، قبل از مطرح شدن در صحن  توسط کمیسیون هایی که نگاه حقوقی در آنها غالب است بررسی شود و پس از تایید، در صحن مطرح شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار