استان کردستان سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۵:۱۱ کد خبر :5004

اعتمادسازی لازم برای بازگشایی ایمن مدارس انجام شود/اختصاص اعتباری برای تهیه تجهیزات و ملزومات بهداشتی مدارس محروم استان

نگرش امروز – رشید قربانی مدیرکل آموزش وپرورش استان کردستان گفت: دیدگاه تمام مسوولان آموزش و پرورش بر این است که آموزش ها به شکل حضوری به تمام معنا پیاده شده و تمام فعالیت‌ها به صورت حضوری انجام شود.

وی با اشاره به وضعیت کرونا اضافه کرد: نگاه کلان دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که حتی اگر افزایش مبتلاها بیشتر شد دیگر زیاد بر حضور دانش آموزان در مدارس تاثیر نخواهد داشت و در سخت‌ترین شرایط به صورت گروه بندی مدارس دائر خواهد بود و به هیچ وجه مدارس اجازه نخواهند داشت که آموزش را به صورت غیر حضوری ادامه دهند.

وی با تاکید بر اینکه نگاه مسولان بر حضور تمام دانش آموزان در کلاس های درس است؛ گفت: مدیران و روسای آموزش و پرورش لازم است قبل از بازگشایی مدارس نشست توجیهی حضوری برای مدیران مدارس برگزار کنند.

قربانی افزود: حضور منظم دانش‌آموزان در مدارس طبق برنامه هفتگی خواهد بود و غیبت غیرموجه هیچ دانش آموزی پذیرفتنی نیست.

وی یادآور شد: اگر دانش آموزی بیماری خاصی داشت و یا به بیماری کرونا مبتلا شد الزامی به حضور در مدرسه و یا آوردن گواهی پزشکی نیست چراکه قبل از شیوع ویروس کرونا هم موارد اینچنینی وجود داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اختصاص اعتباری برای تهیه تجهیزات و ملزومات بهداشتی برای مدارس، اظهار داشت: این اعتبار باید به مدارس مناطق محروم و روستایی برای تهیه مواد ضدعفونی و تهیه ماسک اختصاص داده شود.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که در سه‌ هزار و ۸۰۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار