استان کردستان شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱ ۱۶:۱۷ کد خبر :4956

دستاورد ارتقا بلبان آباد به شهر تنها یدک کشیدن نام شهر است/ نیمی از جمعیت این شهر به دلیل نبود ابتدای ترین امکانات شهری یا مهاجرت کردند یا در حال مهاجرت به شهر های اطراف هستند

نگرش امروز – فواد محمدی رئیس شورای شهر بلبان آباد دهگلان، در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر که با حضور پرویز اوسطی نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، حمید معتصمی فرماندار دهگلان، و جمعی دیگر از مسئولین شهری وشهرستانی برگزار شد مشکلات اساسی وزیر بنایی این شهر را تشریح نمود.

رئیس شورای شهر بلبان آباد با اشاره به کم کاری های صورت گرفته در سالهای گذشته در خصوص انتقال آب مجتمع روستای صادق آباد به این شهر گفت: جهت تامین آب شرب شهر بلبان آباد گزینه های به عنوان جای گزینی منبع مجتمع صادق آباد اجرا شد که متاسفانه تنها هدر رفت سرمایه بود و حاصل دیگری نداشت.

محمدی در ادامه گفت؛ تنها راه فعلی تامین آب شهر شهروندان این شهر، مجتمع صادق آباد و از طریق روستای گرگانه است که درصورت شروع این پروژه بحران آب شرب این شهر فعلا رفع خواهد شد .

فواد محمدی رئیس شورای شهر بلبان آباد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به شاخصه های چون مرکزیت بخش، دارابودن ظرفیت انسانی کار آمد وتحصیل کرده وموقعیت عالی واستراتژیک شهر بلبان آباد از عدم استقرار ادارات و بانکها در این شهر به عنوان دومین مشکل این شهر یاد کرد و گفت: برای کوچک ترین کار اداری یا حتی استفاده از عابر بانک باید به دهگلان مراجعه کرد.

وی در خصوص ساختمان کتابخانه و مجتمع فرهنگی تربیتی نیمه کاره ۱۲سال پیش این شهر گفت: سال ۸۸ با توجه به لزوم وجود کتاب خانه مرکذی در این شهر و همچنبن عدم وجود زمین مناسب، شهروندان این شهر قبول کردند که در قسمتی از آرامستان این شهر کتابخانه عمومی احداث شود ولی متاسفانه تا بحال و گذشت نزدیک به ۱۳سال فقط آن قسمت از آرامستان را خاک برداری و فونداسیون راجرا کردند. در روبری فونداسیون کتابخانه نیز اسکلت ساختمان فلزی نیمه کاره دیگری وجود دارد که قرار بود مجتمع فرهنگی هنری احداث شود.

عضو شورای شهر بلبان آباد در خصوص فضای بهداشتی درمانی گفت: درمانگاهی در این شهر وجود دارد که قرار بود شبانه روزی باشد که متاسفانه با وجود دارابودن مرکز ۱۱۵ ولی در شیفت شب پزشک وجود ندارد و درخواست افزایش پزشک، آزمایشگاه و تجهیز کامل این درمانگاه را کرد.

محمدی در پایان ظمن اشاره به معادن این منطقه مخصوصا معدن آهن میمون آباد گفت؛ این معدن مزاحمت های فراوانی از جمله آلودگی صوتی، بصری ، تخریب محیط زیست، تخریب اسفالت جادها را دارد با این وجود تا به حال از حق السهم دولتی این معدن و دیگر معادن منطقه با وجود نیاز اساسی این شهر و دیگر نقاط همجوار اما هیچ سهمی اختصاص داده نشده است .

لازم به ذکر هست که شهر بلبان آباد در فاصله ۷۴ کیلومتری شهر سنندج قرار دارد که بیش از یک دهه است به شهر ارتقاع یافته و در آن زمان جمعیتی حدود ۵۰۰۰ نفر داشت که به علت سهل انگاری در خدمات رسانی اکنون جمعیتی در حدود ۳۵۰۰ نفر دارد

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید