استان کردستان پنجشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱ ۱۷:۳۵ کد خبر :4922

دولت بستر پویایی و توسعه نهادهای دانش بنیان را فراهم کند

نگرش امروز –  محسن فتحی ظهر امروز در ارتباط مجازی با خبرنگاران با تبریک سال نو به همه مردم استان کردستان، بر ضرورت تحقق شعار سال؛ تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین به منظور رهایی کشور از مشکلات کنونی تأکید کرد و اظهار داشت: همه مسئولان موظفند در این راستا گام بردارند.

وی با بیان اینکه رهایی از اقتصاد متکی به فروش نفت از دغدغه‌های جدی رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر بوده است، گفت:‌ انتخاب شعار تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین نشان از عدم تحقق کاملِ برنامه‌های بهبود اوضاع اقتصادی و معیشت مردم، اشتغال‌زایی و رفع موانع در سال‌های گذشته بوده و از سوی دیگر حاکی از اهمیت موضوع اصلاح و بهبود اقتصاد از نگاه معظم‌له و نیاز حال حاضر کشور است.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان، زمینه را برای حضور هر چه بیشتر دانشمندان و مخترعان در عرصه تولید فراهم می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر خلاء قانونی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان وجود ندارد و مجلس شورای اسلامی هم اسفند سال گذشته قانون جهش تولید دانش بنیان را تصویب کرد.
وی با تاکید بر اینکه هماهنگی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند روند تولید دانش بنیان را تسریع بخشد، افزود: گام‌هایی که در رابطه با تصویب جهش تولید دانش بنیان در مجلس یازدهم برداشته شده در سال‌جاری بیشتر تقویت خواهد شد و از این طریق می‌توانیم جهش و حرکت‌های مبتنی بر شتاب برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغالزایی در کشور داشته باشیم.
فتحی بیان کرد: ظرفیت‌های بالایی در استان کردستان برای کمک به جهش تولید در کشور وجود دارد که شکوفایی آن، نیازمند برنامه‌ریزی و اقدام جهادی است.وی اظهار کرد: دولت باید با توجه به شعار سال، بستر پویایی و توسعه نهادهای دانش بنیان را در جهت کمک به تحول اقتصادی را در کشور و استان کردستان فراهم کند.
عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تولیدات دانش‌بنیان برخلاف تولیدات سنتی، بر ابتکار و خلاقیت استوار است و فراوانی نیروی انسانی تحصیلکرده و متخصص در استان کردستان نقش مهمی در ایجاد مزیت رقابتی ایفا می‌کند.
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار