استان خراسان رضوی چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۸:۴۵ کد خبر :4891

تولید قوانین در کشور محدود شود

نگرش امروز – بهروز محبی نجم آبادی، در ارزیابی خود مبنی بر رویکرد نظارتی مجلس در سالی که گذشت اظهار داشت: به واقع دیوان محاسبات کشور به عنوان بال نظارتی مجلس قلمداد می‌شود.

وی تاکید کرد: از این رو سال گذشته دیوان محاسبات کشور دوران پرکاری را سپری کرد و یکی از موفق‌ترین دوران مدیریتی خود را رقم زد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: دیوان محاسبات در سال گذشته به سرعت گزارش تفریغ بودجه را به مجلس ارائه کرد و حتی پیشنهادات مناسبی را برای بودجه سال ۱۴۰۰ آماده ساخت.

وی تاکید کرد: همچنین در کنار این موضوعات مجلس هم یکی از روز‌های خود را به روز‌های نظارتی صحن تبدیل کرد و پیرامون موضوعات مختلف از مسئولین گزارش‌هایی را دریافت کرد. البته بنده معتقدم مقداری این فرآیند نظارتی قابل قبول نیست و مجلس باید خیلی بیشتر از این‌ها به موضوعات نظارتی ورود پیدا کند.

این نماینده مجلس با اشاره به تورم قوانین در کشور بیان داشت: ما بیش از ۱۲ هزار عنوان قانون داریم که این رقم نسبت به سایر کشور‌ها بسیار زیاد است؛ لذا ما باید تولید قوانین در کشور را محدود کنیم و همچنین به عملیاتی کردن این قوانین توجه داشته باشیم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مجلس اگر بتواند بیش از پیش به حوزه نظارت ورود پیدا کند حتماً امور مردم ساماندهی بهتری پیدا خواهد کرد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار