استان کردستان چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۷:۵۲ کد خبر :4879

ساماندهی شهر سنندج بازنگری می‌شود

نگرش امروز – سیدانور رشیدی شهردار سنندج در جلسه کمیسیون راه‌های استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۱۸۰ کیلومتر خط‌کشی طولی در سطح شهر سنندج انجام شده است.

وی تصریح کرد: ۲ هزار مترمربع خط‌کشی دو جزئی مخصوص عابر پیاده هم انجام شده هر چند این کار در گذشته با توجه به هزینه‌بردار بودن انجام نمی‌شد.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: خط‌کشی دوجزئی در ۵ محور شهر سنندج انجام شده که نقش مهمی در کاهش تصادفات داشته است.

رشیدی خاطرنشان کرد: در ۱۲ نقطه شهر سنندج سرعتکاه‌هایی ایجاد شده و برای کاهش تصادفات هم آشکارسازی انجام شده است و این جدای از نصب ۷۹۰ عدد تابلوی راهنمایی و رانندگی در شهر سنندج است.

شهردار سنندج همچنین اعلام کرد: با نصب ۳ سامانه دوربین نظارت و کنترل تخلفات رانندگی، تعداد دوربین‌های نظارتی سنندج به ۸ مورد افزایش یافت.

وی عنوان کرد: نصب سامانه هوشمند در ۱۷ نقطه شهر سنندج ۷ میلیارد تومان هزینه دارد و این جدای از مشکلات حقوقی، پیمانکار هم تهاتری این کار را انجام نمی‌دهد.

شهردار سنندج یادآوری کرد: در گذشته مباحث ترافیکی در سنندج مطالعه نشده است اما شهرداری در این دوره با راه و شهرسازی و نیروی انتظامی تعامل بسیار خوبی دارد که امیدواریم این تعامل زمینه انجام کارهای مناسب در راستای کاهش تصادفات باشد.

رشیدی علمی‌کردن ایجاد سرعتکاه را یکی از برنامه‌های شهرداری سنندج نام برد و اضافه کرد: برای ساماندهی ورودی شهر سنندج از پلیس راه همدان تا پل قشلاق و جداره‌سازی و ترافیکی مشاور تعیین شده و مشغول کار مطالعاتی است.

شهردار سنندج در ادامه افزود: برای ساماندهی هسته مرکزی و کل سطح شهر هم یک کار مطالعاتی و بازنگری در حال انجام است.

رشیدی  ایجاد مجتمع‌های تفریحی برای ایجاد انگیزه توقف مسافرین در ۳۰ کیلومتری ورودی مقاصد به منظور کاهش تصادفات را ضروری خواند و افزود: باید سریعا یک پویش مردمی به این منظور در سطح استان راه‌اندازی شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار