استان کردستان سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۴۳ کد خبر :4741

تشکیل شورای علمی توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی ضروری است

نگرش امروز -یپمان اسکندری امروز (۲۴اسفند) در نشست هم اندیشی با اساتید دانشگاه و نخبگان، خانه کشاورز و اتاق بازرگانی، شورای اسلامی استان، تشکل‌های بخش کشاورزی، نماینده نخبگان بخش خصوصی اظهار کرد: تشکیل شورای علمی توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی زمینه ساز توسعه بخش کشاورزی در استان کردستان است.

وی افزود: بدون شک دستیابی به تولید پایدار محصولات کشاورزی و ایفای نقش اساسی در تامین امنیت غذایی کشور جز با همراهی و هم افزایی صاحب نظران اندیشمندان و نخبگان در زمینه برنامه‌ریزی، ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، فراهم سازی بستر سرمایه‌گذاری برای شکوفایی استعدادهای بالقوه و افزایش بهره‌وری در این بخش میسر نخواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: افزایش تعاملات و ارتباطات با نخبگان، دانشمندان تشکل‌های قوی بخش کشاورزی که در این شورای علمی توسعه و پیشرفت حضور خواهند داشت، ضروری است.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف تشکیل این شورا، بهره برداری از پتانسیل‌های علمی نخبگان اساتید دانشگاه و بخش‌ خصوصی و تشکل‌ها به منظور حل مشکلات کشاورزان و علمی‌تر شدن راهکارهای اجرایی می‌باشد.

به گفته اسکندری پژوهش‌ بخش‌های علمی استان به صورت هدفمند بر روی چند موضوعی که بیشترین تأثیر اقتصادی را در استان و بر درآمد کشاورزان دارد متمرکز شوند.

وی ادامه داد: همزمان با تولید باید برای توسعه صنایع تبدیلی و بازار محصولات تولیدی، برنامه‌های اجرایی و کاربردی صحیح که زمینه‌ساز  پایداری تولید باشد داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان یادآور شد: در برنامه‌ریزی‌ها توجه به تغییر اقلیم حائز اهمیت است و همچنین برآورد وضعیت موجود بخش کشاورزی برای طراحی بهترین برنامه توسعه‌ای به کمک نخبگان و اندیشمندان برای بخش کشاورزی را مهیا نماید.

وی با اشاره به ظرفیت‌سازی برای تشکل‌های بخش کشاورزی به منظور افزایش بهره‌وری به عنوان هدف دیگر تشکیل این شورا عنوان کرد: اولویت این تعاملات باید به سمت و سویی باشد که اهداف بخش اجرا، دانشگاه و تشکل‌ها برای رسیدن به خواسته‌ها و مطالبات به حق کشاورزان همسویی پیدا کنند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار