استان خراسان شمالی پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۶:۳۰ کد خبر :4600

ضرورت اجرای طرح آمایش وزارت صمت برای توسعه متوازن کشور

نگرش نیوز – علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جلسه با حاجی حسینی معاونت حقوقی و پارلمانی وزیر صمت، طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری کشور را موجب رونق و توسعه متوازن مناطق مختلف کشور عنوان کرد.

وی‌ با بیان اینکه این طرح به عنوان یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم تحولی وزارت صمت از جامعیت بسیار خوبی برخوردار است، افزود: رونق مناطق مختلف شهری و روستایی و توسعه متوازن استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور متناسب با فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه از جمله نقاط قوت طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری کشور است.

نماینده مردم شهرستان شیروان در مجلس شورای اسلامی بکارگیری پتانسیل‌ها و ایجاد تحول در مناطق مختلف کشور را ویژگی برجسته دیگر این طرح عنوان کرد و اظهار داشت: تدوین یک سند منسجم اقتصادی بوم محور و جهش در حوزه اشتغال‌زایی شهرستان‌ها و استان‌های سراسر کشور به ویژه مناطق کمتر برخوردار می‌تواند ضمن احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال، زمینه توانمندسازی و بکارگیری ظرفیت های انسانی و طبیعی کشور را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به پیگیری برخی طرح های صنعتی و معدنی شهرستان شیروان در ذیل طرح آمایش وزارت صمت، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح منابع بخش‌های صنعتی و معدنی و تجاری کشور در مسیر صحیح مدیریتی هدایت شده و از اتلاف آن‌ها به شدت جلوگیری خواهد شد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار